SKP Beroun – Cerhovice 0:4

Fotbal, okresní přebor

Domácí nastoupili v hodně slátané sestavě. „Ještě, že soutěž bude končit a z našeho pohledu je o všem důležitém rozhodnuto. Sestava se slepuje způsobem, který nemá obdobu. V obraně i v záloze chybělo po třech hráčích,“ vypočítával absence předseda berounského klubu Ivan Sýkora, který dodal, že hosté přijeli v ideální sestavě. „Berounskému torzu udělili hosté dokonalou lekci, ovšem rozhodli uprostřed prvního poločasu třemi slepenými brankami po pohledných akcích,“ podotkl Sýkora, který dodal, že domácí se zmohli na několik šancí, ale předvedli střeleckou nemohoucnost. „Nakonec jsme po školácké chybě v obsazení soupeře ještě inkasovali. Musím konstatovat, že Cerhovice se představily jako kvalitní celek s kombinační souhrou, preferující nebezpečné rychlé protiútoky navíc okořeněné dobrou střelbou,“ doplnil Sýkora, který zažil při duelu dva šoky. „Nejprve před utkáním v kabině, kdy se kvůli absencím uvařil se sestavou opravdový guláš, v němž útočníci Mareš s Exnerem dostali role stoperů. Nedá se říci, že by zklamali, ale přece jen v útoku jsou platnější. Další při odchodu z hrací plochy, když hosté jako jeden muž objímali a poplácávali spokojeně po zádech trojici rozhodčích,“ dodal Sýkora.

Trenér Cerhovic mohl být po utkání spokojen. „Soupeř ne, že by hrál špatně, ale my jsme hráli velice dobrý fotbal, po zemi, kombinačně,“ uvedl trenér Cerhovic Kunc. „V první půli jsme je přestříleli a do šance jsme domácí nepustili,“ podotkl Kunc, který dodal, že po půlhodině bylo rozhodnuto. „Když se dařilo proměňovat šance, mužstvo hrálo v pohodě a dovolilo si více,“ doplnil trenér Cerhovic, který byl spokojen s výkonem celého mužstva a nechtěl nikoho vyzdvihnout. „Nic lepšího jsme si nemohli přát, za tento výkon jsme si tři body zasloužili,“ uvedl Kunc, který dodal, že domácí vůbec nepustili do zakončení. „Hrál se útočný fotbal, těm pár lidem, co tam chodí, se to muselo líbit,“ dodal cerhovický trenér.

Újezd vedl o poločase v Hořovicích 2:1, domácí hráči ale čtyřmi góly zápas otočili

HOŘOVICE - Utkání v Hořovicích nabídlo několik zvratů.

Hořovice B – Újezd 5:2

Fotbal, okresní přebor

Domácí se dostali brzy do vedení. „Po gólu v první minutě to vypadalo na selanku. Musím ale pochválit hráče Újezdu, kteří bojovali a do půle otočili vývoj utkání na 1:2,“ uvedl k prvnímu poločasu trenér hořovické rezervy Jan Bežó. Po změně stran mohlo být pro domácí ještě hůře. „Ve druhé půli rozhodla neproměněná šance Újezdu, který mohl jít do vedení na 1:3. Poté jsme převzali otěže utkání do svých rukou a dali jsme i pěkné branky,“ dodal ke druhém poločasu Jan Bežó.

Trenér Újezdu na úvod podotkl, že v Hořovich měl jeho tým za cíl bod. „V první minutě jsme dostali gól, do půle se ale hra vyrovnala a my jsme to otočili na 2:1,“ uvedl trenér Martinkovič, který prozradil i, co říkal hráčům o poločase. „Říkali jsme si, že budeme hrát ze zajištěné obrany a vyrážet k protiútokům,“ uvedl trenér Martinkovič. Rozhodující moment přišel v úvodu druhé půle. „Za stavu 1:2 jsme šli sami na brankáře a nedali jsme. Oni pak dali na 2:2 a na 3:2 a to nás položilo. Pak jsme byli naprosto odevzdaní,“ podotkl trenér Újezdu, který soupeři pogratuloval k vítězství. „Myslím, že hlavně ve druhé půli byli domácí lepším celkem,“ dodal trenér Martinkovič.