Jenže těmto třem celkům se jaro vůbec nepovedlo a propadly se do spodní poloviny tabulky. Největší pád zaznamenal Komárov B, který se ze třetí pozice po podzimu propadl až na dvanácté místo. Podobně na tom byl i Drozdov, který klesl ze druhého místa na osmou pozici. Broumy se z pěkného čtvrtého místa propadly na desátou příčku.

Jaro se naopak vydařilo například Hostomicím B, které poskočily se sedmé pozice po podzimu až na druhé místo. Posun v tabulce vzhůru zaznamenaly na jaře i Podluhy, Rpety a Újezd B.

Zatímco Komárov B a Broumy ztratily kontakt s čelem hned v úvodních dvou kolech, Drozdov a Podluhy ještě dokázaly držet s vedoucími Praskolesy krok.

Po šestnáctém kole ale měl lídr již k dobru šestibodové vedení. Podluhy se dotáhly na Drozdov, naopak Komárov B již klesl na sedmou pozici.
V 17. kole pak Praskolesy remizovaly ve Rpetech a Podluhy díky výhře nad Lochovicemi stáhly náskok lídra na čtyři body. Bod uhraný v tomto kole s lídrem nastartoval Rpety, které vstoupily do jara velmi špatně a postupně se tento celek prokousal z jedenácté příčky až na konečné čtvrté místo.

V osmnáctém kole se povedlo Praskolesům opět navýšit vedení. Podluhy, Hostomice B i Broumy totiž klopýtly.

Další zvýšení svého náskoku zaznamenal lídr ve dvacátém kole, po kterém již vedly Praskolesy o devět bodů a s přehledem tak směřovaly k postupu.

V jednadvacátém kole uhrály Praskolesy na půdě Újezdu B bezbrankovou remízu, snížení náskoku lídra se ale nekonalo. Dva hlavní pronásledovatelé lídra Hostomice B a Podluhy se totiž ve vzájemném střetnutí o body také podělily.

V následujícím kole pak uhrály Podluhy v Praskolesech bod a Hostomice B se přiblížily lídrovi na pět bodů.

Po 23. kole již bylo téměř rozhodnuto o postupujícím. Praskolesy vyhrály v Kublově, Hostomice B i Podluhy ale vybojovaly jen bod a lídr tak vedl opět o devět bodů. Po tomto kole již bylo také definitivně rozhodnuto o obou sestupujících.

Ve 24. kole již bylo definitivně rozhodnuto. Praskolesy deklasovaly Drozdov 5:0 a i když pronásledovatelé také bodovali naplno, mohli hráči Praskoles s konečnou platností slavit postup do okresního přeboru.

Závěrečná dvě kola již nic na pořadí nezměnila. Jen v posledním kole svedl los dohromady vedoucí Praskolesy s druhými Hostomicemi B. Lídr tento šlágr zvládl a zakončil tak soutěž s dvanáctibodovým náskokem.

Stejně jasně, jako šly Praskolesy za postupem, bylo poměrně brzy zřejmé, že sestupovat budou Lochovice, které zažily hodně špatný podzim. S postupem času se také vyjasnilo ohledně druhého sestupujícího, kterým nakonec jsou Neumětely B.