Králův Dvůr – Zdice 4:2

Fotbal, příravné utkání

Králodvorští měli od první minuty převahu, ze které vyplynulo několik standardek. Ty ale zůstaly nevyužity. Zdice se snažily hrát se zabezpečenou obranou, přesto se cábelíci dostali ve 14. minutě do vedení. Centr Mrštiny z levé strany totiž poslal Fulín z voleje nevytatelně pod břevno – 1:0. O sedm minut později ale bylo vyrovnáno. Svoboda obral Brože o míč a své následné sólo zakončil křižnou střelou – 1:1. Poté se v první půli již mnoho šancí nezrodilo. Zajímavý moment přišel ve 27. minutě, kdy po faulu Nademlejnského odkulhal ze hřiště králodvorský obránce Bláha a do zápasu poté již nezasáhl. V závěru prvního poločasu mohl poté ještě skórovat Fulín, jehož šanci ale zdický brankář vyrazil.

Do druhé půle naskočil v králodvorském dresu po delší pauze zaviněné zraněním Petr Podzemský a v 70. minutě poslal cábelíky do vedení. Po uvolnění na hranici šestnáctky nedal křižnou střelou zdickému gólmanovi šanci – 2:1. Ve druhé půli se dostávaly i Zdice více do zakončení, několik šancí Nademlejnského a především Karla Červenky ale zneškodnil s přehledem Mojžíš.

V 77. minutě cábelíci vstřelili třetí gól. To si na centr Fulína naběhl Michal Červenka, který zblízka poslal míč pod břevno – 3:1. O pár minut později se do vyložené šance dostal Fulín, na zdického gólmana ale nevyzrál. A tak udeřilo na druhé straně. Po hrubce králodvorské obrany postupovali dva zdičtí hráči sami na branku. Svoboda oklamal brankáře a předložil míč Nademlejnskému, který měl před sebou prázdnou branku – 3:2. To ale nebylo vše. V samém závěru utkání nejprve Michal Červenka trefil z dálky břevno, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru a poté putoval zpět do hřiště. V nastaveném čase pak Fulínův centr usměrnil zblízka do branky Dochtor a cábelíci tak vyhráli 4:2.

Branky: 14. Fulín, 70. Podzemský, 77. Červenka, 90. Dochtor – 21. Svoboda, 85. Nademlejnský. Rozhodčí: Mázdra – Pecka, Marx. Poločas: 1:1. ŽK: 1:1.

Diváků: 70.

Sestava Králova Dvora: Mojžíš – Klička, Opl, Vlček, Bláha, Petr, Červenka, Brož, Mrština, Fulín, Dochtor. Střídali: Spurný, Podzemský, Kučera.