Vraťme se trochu k historii, která naznačuje, že obsazení turnaje je stále kvalitnější. Připomeňte nám, kde vznikla myšlenka turnaj uspořádat a jak proběhly úvodní ročníky. Vzhledem k tomu, že mám rád fotbal, tak mě napadlo uspořádat v Berouně fotbalový turnaj. Má myšlenka zaujala mého kamaráda starostu města Králova Dvora pana Karla Mencla, který přislíbil finanční pomoc a zároveň byl na světě název turnaje (“O pohár starosty města Králova Dvora“). V1.ročníku dostala přednost nejlepší mužstva okresu Beroun doplněna o plzeňskou Viktorii „B“ a pražský Břevnov. V předešlých čtyřech ročnících se předvedlo na berounském pažitu celkem 10 mužstev od divize po II.ligu a v letošní sezóně se představí první prvoligový tým.

Letos jste sliboval dokonce dva prvoligové týmy, ale z účasti Jablonce bohužel sešlo. Nicméně Most i druholigová Bohemka Praha bude určitě zpestřením. Zajistit ligové týmy pro jakýkoliv turnaj je velmi složité z důvodu příprav ligových mužstev na novou sezónu. V letošním ročníku se měl turnaje zúčastnit také finalista Českého poháru mužstvo Jablonce. Cituji z e-mailu sekretáře FK Jablonec 97 pana Tomáše Bárty: „Musím Vám bohužel oznámit, že nový trenér „A“ mužstva pan Luboš Kozel naplánoval v období 16.- 23.7.2007 soustředění v Rakousku. Z tohoto důvodu se za FK JABLONEC 97 mohou turnaje zúčastnit pouze hráči širšího kádru a „B“ mužstva.

Jaké jste připravil ceny, bude tombola, kdo bude rozhodovat? Tradiční hlavní tři ceny tohoto turnaje vyplývají z názvu, jsou „poháry“. Pro diváky, kteří zaplatí vstupné ve výši třicet korun, bude zahrnuta slosovatelná vstupenka do tomboly, jejiž první cena je „selátko“ a dalších 60 zajímavých cen. Dále potom barevný turnajový bulletin a reklamní turnajová tužka. Věřím, že po této stránce a velmi lidové ceně vstupného se bude turnaj líbit. Rozhodčí turnaje jsou rozhodčí I. a II. ligy Pavel Franěk z Rakovníka, který v loňské sezóně řídil pražské derby Sparta – Slávie. Je účastníkem všech pěti ročníků. Roman Hrubeš zastupující v I. a II. lize okres Beroun, povoláním profesor tělesné výchovy a anglického jazyka. Je účastníkem všech pěti ročníků. Karel Hrubeš, rozhodčí I. a II. ligy, pražský rozhodčí, který v lize má již dvě sezóny. V našem turnaji je nováčkem šestnáctiletý Martin Červenka z Loděnice, který nastoupí jako čtvrtý rozhodčí.

Jaký je Váš osobní tip na vítěze turnaje? Přesto, že turnaje se zúčastní ligové mužstvo, věřím, že turnaj vyhraje mužstvo Bohemians Praha.
Dodejme, že na berounském trávníku se v sobotním odpoledni představí dychtivým divákům prvoligový FK SIAD Most, druholigový celek Bohemians Praha, dnes již druholigová Sparta Krč a divizní FK Králův Dvůr.