Hořovice – Neratovice 2:2

Fotbal, liga st. žáků

Vstup do utkání v podání domácích byl jako z říše snů. Hned v první minutě po nádherné přihrávce poslal Hořovice do vedení kapitán Hybš – 1:0. A to nebylo vše. Ve 4. minutě vyskočil nejvýše při rohu Šebek a bylo to 2:0. Domácí euforii ovšem vzápětí zchladil nekatovický Zámečník, který zakončil sólo přes půl hřiště křižnou střelou – 2:1. Právě tento neratovický útočník dělal domácí obraně velké problémy a ve 14. a 16. minutě měl blízko ke gólu. Na brankáře Ilka ale nevyzrál.

Po změně stran se domácím herně přestalo dařit. Modrobílí si sice vytvořili několik náznaků šancí, ale do zakončení se nedostali. Naopak nebezpečnější byli hosté. V 54. minutě se hosté hodně zlobili. Unikající Zámečník byl totiž v šestnáctce zastaven domácí obranou za hranicí pravidel, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře. O pět minut později se již hosté dočkali. Po sérii chyb domácích ve středu hřiště se dostal ke střele Synek a bylo vyrovnáno – 2:2. V závěru utkání pak domácí mohli strhnout vedení na svou stranu. V 65. minutě ale Václav Šebek na brankáře Prejsu nevyzrál. V poslední minutě zápasu se pak dostal do úniku Hybš, kterého neratovický obránce stáhl za dres na hranici šestnáctky, rozhodčí ale k překvapení všech vytáhl jen žlutou kartu. Následná standardní situace se ale domácím nevydařila dle předpokladů a zápas tak nakonec skončil remízou 2:2.

K dalšímu utkání zajíždí žáci Hořovic na půdu aktuálně druhého celku ligy Viktorie Plzeň.

Branky: 1. Hybš, 4. Šebek – 6. Zámečník, 59. Synek. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Janoch – Prokeš, Ryska. ŽK: 1:3. Diváků: 150.
Hořovice: Ilko – Čepelák, Zemánek, Vaníček, Šebek T., Hybš, Šebek V., Kosnar, Pelikán, Hrdlička (58. Petráš), Souček.

 

První ligový bod je vždy nejtěžší, uvedl Novotný

V neděli 2. září hostili hořovičtí ligoví žáci Neratovice. A vstup do zápasu se jim vydařil na výbornou. „Začali jsme tak, že to vypadalo na jednoznačnou záležitost,“ uvedl trenér Hořovic Jindřich Novotný. Po rychlém dvoubrankovém vedení domácích ale hosté snížili na 2:1. „Dostali jsme kontaktní gól a už jsme se z toho nezmátořili. Pak šel náš výkon nepochopitelně dolů,“ podotkl Novotný, který také nabídl, proč se Hořovicím nedaří. „Nehrajeme kombinačně zezadu. Tam se akorát nakopávají balony. To je kámen úrazu celé naší hry, která je postavená na technické kombinační hře. Jestliže záložníci nedostanou míč, aby jej mohli posunout dál, tak se naše hra rozpadne,“ nastínil problém hořovický trenér.

Neratovice se nakonec dočkaly vyrovnání a mohly si i odvézt všechny body. „Nakonec jsme mohli ještě i prohrát, tak jako jsme mohli i vyhrát,“ dodal Novotný, který byl rád, že modrobílí konečně zabodovali. „Je to první ligový bod, ten je vždy nejtěžší. Snad se nám to teď podaří rozmnožit,“ věří Novotný, který ale domácí remízu za úspěch nepovažuje. „Je to bod s nováčkem, hráli jsme doma a vedli jsme 2:0, takže je to každopádně ztráta. Tady jsme měli body uhrát a mělo to být v poklidu,“ tuší Novotný.