Zdice opět bodovaly naplno, na jaře jsou stoprocentní

ZDICE - Fotbalisté Zdic, kterým se na jaře výsledkově nebývale daří, si dokázali poradit i s Dobříší B a zaznamenali tak devátou výhru v řadě. Dále si přečtete postřehy a výsledky z dalších utkání I. B třídy…

26.5.2007

Fotbalisté Zdic čekali na první gól až do 73. minuty, kdy skóroval z pokutového kopu Nademlejnský. V závěru pak přidali Voráčkem ještě druhý gól. Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Zdice – Dobříš B 2:0

Fotbal, I. B třída, odd. E

Jako první zahrozili v 9. minutě domácí, když Kment přiťukl míč Stádníkovi, ale ten z desítky branku přestřelil. Podobně se mu pak vedlo i v 18. minutě, kdy také nedokázal nasměrovat míč mezi tyče. Ve 27. minutě si vybral slabší chvilku dobříšský brankář. Jeho chybnou rozehrávku zachytil Kment a prudce vystřelil, Plevka ale dokázal míč vyrazit. O tři minuty později se dostal do šance po trestném kopu Stádníka opět Kment, jeho hlavička ovšem mířila nad branku.

V úvodu druhé půle zkoušel štěstí přízemní střelou Mojžíš, branku ale minul. Domácí se branky dočkali až v 73. minutě, kdy hostující Matějka srazil v pokutovém území pronikajícího Červenku a rozhodčí Štěfan nařídil pokutový kop, který Nademlejnský proměnil - 1:0. Domácí pak přidali druhou branku devět minut před koncem zápasu. To Mojžíš obehrál ve středu pole dva protihráče, přihrál do vápna Voráčkovi, který si obhodil brankáře Plevku a střelou do odkryté branky pojistil vedení – 2:0.

Branky: 73. Nademlejnský z pen., 81. Voráček. Poločas: 0:0. ŽK: 1:4. Diváků: 170. Rozhodčí: Štěfan J. Střely na branku: 5:3, střely mimo: 12:4, rohy: 5:1.

Zdice: Kasal - Žalud - Svatý (61. Ungr), Kulhánek (70. Kosík), Mojžíš - Huml, Stádník, Nademlejsnký, Svoboda (78. Voráček) - Kment, Červenka.

Dobříš B: Plevka - Zbíral Jan, Zbíral Jiří, Matějka, Šrain (85. Šišma) - Modlík, Puchmajer, Peták, Budínský - Řechka, Máša.

Loděnice deklasovala Mníšek

Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude v tahat za kratší konec.

Loděnice – Mníšek 5:2

Fotbal, I.B třída, odd. E

První zahrozili hosté, Patejdl si ale se střelou Víška Poradil. V 5. minutě se poprvé změnilo skóre. To Grau našel dlouhým pasem Herejta, který zatáhl míč až k brankové čáře a přihrávkou pod sebe našel volného Nováka a pro něj již nebyl žádný problém zasunout míč do branky –– 1:0. V 8. minutě pak přestřelil z voleje Grau, o minutu později už ale domácí hráči potvrdili vedení. To Kovač poslal dlouhý míč za obranu na Herejta, který z první lehce obhodil špatně vyběhnutého Petráně – 2:0. Vzápětí pak odmítl další branku Grau, když nastřelil ležícího brankáře hostí. Po půlhodině hry pak Herejt uvolnil Graua, který ale opět napálil míč jen do brankáře. V 35. minutě pak o sobě dali vědět hosté, Patejdl ale pádem pod nohy sebral šanci Talůžkovi.

Na začátku druhé půle se pokusili hosté ještě s utkáním něco udělat, ale příležitosti Drechslera a Tomečka skončily u Patejdla. V 57. minutě fauloval hostující obránce v šestnáctce Herejta, Grau ale ze značky pokutového kopu trefil tyč. Loděnická pojistka přišla v 67. minutě. To Pospíšil obral soupeře o míč, obešel i brankáře a do prázdné branky zvýšil na 3:0. V 70. minutě pak Grau napálil míč ze 30 metrů do břevna. V 80. minutě pak přišel šok, když se nepřesný odkop Patejdla dostal k Tomečkovi, který z hranice pokutového území poslal míč k tyči – 3:1. A aby toho nebylo málo,o dvě minuty později po závaru dotlačil dvakrát sražený míč Stáníček za záda Patejdla – 3:2. Obavy zelenobílých ale trvaly jen tři minuty. Nejprve Grau poslal do sóla výborně hrajícího Pospíšila, který znovu obešel vše, co mu stálo v cestě a opět zasunul míč do prázdné branky – 4:2. V 89. minutě pak dostal výsledek definitivní podobu, když střelu Graua z trestného kopu srazil hostující hráč ve zdi rukou a byl nařízen pokutový kop. Ten si domácí hráči opět vychutnali. Tentokrát Patejdl vybídl rozehráním ke střele Graua a domácí kapitán konečně prolomil střelecké trápení – 5:2.

Domácí hráči si tímto vítězstvím upevnili třetí místo v tabulce a potvrdili současnou dobrou herní pohodu.

Loděnice: Patejdl - Paleček L., Kovač, Bartoš, Majer, Mráz (85. Křížek), Frydrych, Grau, Herejt (75. Špringl), Pospíšil F., Novák (68. Bojko).

Komárov si poradil s Rožmitálem

Fotbalisty Komárova čekal v sobotu jeden z klíčových utkání v boji o záchranu.

Komárov – Rožmitál 3:0

Hosté začali aktivněji a v 10. minutě dosáhli gólu Mužíkem, rozhodčí ale odpískal útočný faul. I nadále byli hosté mírně aktivnější, ale do vedení se dostat nedokázali.

Ve druhé půli se již domácí dokázali prosadit. Po trestném kopu z rohu pokutového území se prosadil Ernest – 1:0. Hosté po několika minutách dokázali dostat míč do domácí branky, rozhodčí ale pro ofsajd gól neuznal. Poté opět udeřili domácí a stejně jako v prvním případě po standardní situaci. Tentokrát se prosadil Šlechta – 2:0.

V samém závěru pak pečetil komárovské vedení na 3:0 Jonák. Komárovští se tak vítězstvím opět trochu přiblížili k záchraně.

Hostomice doma zdolaly Nečín

Do Hostomic přijelo mužstvo Něčína, které stále ještě bojuje o záchranu v I. B třídě.

Hostomice – Nečín 3:1

Hosté začali od úvodní minuty aktivně a zatlačili domácí do defenzívy. Hosté zahrávali několik rohů a vyslali také několik střel na domácího brankáře Kadeřábka. V 15. minutě se již skóre měnilo. Dlouhý pas za domácí obranu zpracovával Sluka tak dlouho, až o míč přišel a ve snaze zabránit v akci pronikajícímu útočníkovi hostů fauloval. Následnou penaltu s přehledem proměnil Soukup – 0:1. V této chvíli se domácí vůbec nemohli dostat ke své kombinační hře. Přihrávky nenacházely adresáty a nakopávané míče domácí obranou hosté s přehledem likvidovali. Až přišla 25. minuta, kdy po individuální akci Velebila, který přešel přes tři hráče hostů, bylo vyrovnáno – 1:1. Domácích bylo okamžitě plné hřiště a hosty již do konce prvního poločasu k ničemu vážnému nepustili. Naopak, po několika rohových kopech a šancích Vyskočila a Vaverčiaka, přišla 38. minuta. Domácí zahrávali další z rohových kopů Velebilem, Vaverčiak prodloužil centr na zadní tyč, kde Rybák otočil stav utkání – 2:1.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí měli více ze hry a vytvářeli si čím dál více brankových příležitostí. V 60. minutě ideálně uvolnil Lisý V. na půlicí čáře Velebila, který nabral rychlost a obešel vše co mu stálo v cestě – 3:1. Následovaly šance Palivce, který nedokázal z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře prostřelit, Lisého V., který se řítil sám na hostující branku, Vyskočila, ten také postupoval sám a brankáře nepřehodil. Nutno ale podot– knout, že hosté domácí obranu dokázali také zaměstnat, hlavně Gregor, kterého několikrát vychytal domácí brankář Kadeřábek a ke konci utkání dokonce musel za brankáře zaskakovat na brankové čáře Lisý L. Hosté na zvrat v utkání neměli potřebné štěstí a tak odjížděli z Hostomic s prázdnou.

Hostomice: Kadeřábek - Sluka (55. Lisý V.), Rybák, Bláha, Kuba J., Velebil (80. Lisý L.), Kuba V., Palivec, Kačírek (75. Maršálek), Vaverčiak, Vyskočil.

26.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Při fotbalovém turnaji v hořovické hale viděli diváci plno zajímavých soubojů.
56

OBRAZEM: Lochovice ovládly turnaj mladších přípravek

OBRAZEM: Z vánočních trhů si děti odnesly malé dárky

Hýskov - Druhý adventní víkend se na náměstí 5. května v Hýskově konaly tradiční Vánoční trhy. Ty desítkám návštěvníků nabídly bohaté občerstvení a zajímavý program.

OBRAZEM: Vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

Beroun - V Kulturním domě Plzeňka v Berouně se v sobotu uskutečnil vánoční jarmark, kde vystavovaly a prodávaly své výroby sociální organizace z Berouna a regionu.

Nejlépe střílela Sofie Jandová

Beroun - Jak v úvodu závodu Berounská vzduchovka 2017 uvedl jeden z pořadatelů Pavel Herold, do Berouna se po dlouhých letech (naposledy ještě za Svazarmu) vrátil střelecký závod ze vzduchové pušky, který byl pořádán především pro dívky a chlapce z Berouna a okolí.

Rumuni klátili značku a pošťák házel balíky: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 8. prosince 2017.