Žebrák – Lužná 2:0

Fotbal, I.B třída, odd. A

Vstup do utkání patřil hostům, kteří měli největší šanci ke skórování v 15. minutě, kdy Polanský trefil břevno. Postupně ale domací přebírali otěže utkání do svých rukou. Do zakončení se dostali Barborka, Kára, Nesnídal L., nebo Šinták. Ani jeden z nich na brankáře Lužné ale nevyzrál. Až přišla 40. minuta, kdy Jirovský nahrál Nesnídalovi, který prudkou střelou poslal domácí do vedení – 1:0.

I po změně stran byli domácí útočnějším celkem. Do dvou slibných šancí se dostal Kára, na Bartyzala ale nevyzrál. Hosté odpověděli několika rychlými brejky a při jednom z nich měl blízko k vyrovnání Chládek, který ale mířil nad branku. Poté se ke slovu dostali opět domácí. Kebrleho střelu sice brankář Lužné ještě vyrazil, na dorážku zcela volného Káry ale již neměl nárok – 2:0. Hosté se poté snažili ještě utkání zkorigovat, ale Ťažký byl vždy připraven. Žebrák si tak připsal velice důležitou výhru a nyní má velice rázně nakročeno k záchraně.

Branky: 40. Nesnídal, 68. Kára. Rozhodčí: Průcha J. ŽK: 0:4. Diváků: 100. Poločas: 1:0.

Žebrák: Ťažký – Lehocký, Jirovský, Roztočil, Barborka, Křivohlavý, Knop, Kára, Kebrle, Nesnídal L., Šinták. Střídali: Flachs, Beránek L., Procházka.

Hostomice otočily zápas na půdě Dobříše

DOBŘÍŠ - K dalšímu utkání I. B. třídy přijelo mužstvo Hostomic do sousední Dobříše, kde je čekalo místní B mužstvo. Utkání se hrálo za úmorného vedra, přesto se překvapivě hrál rychlý kombinační fotbal.

Dobříš B – Hostomice 1:2

Fotbal, I.B třída, odd. E

Od začátku byli aktivnější domácí, kteří se dostali ve 4. minutě Budínským do první šance. V 6. minutě se pak dostal ke střele Řechka, jeho pokus mířící do horního růžku ale Kadeřábek vyrazil. V 10. minutě zahrozili i hosté. Po dlouhém přenesení Bláhy se dostal na dostřel Vyskočil, brankář domácích byl ale připraven. V 11. minutě se pak řítil domácí Řechka sám na hostujícího brankáře, Kadeřábek ale nadvakrát příležitost zlikvidoval. V 18. minutě zahrával hostomický Palivec rohový kop a po hlavičce Lisého V. domácí brankář za pomoci obránců jen horko těžko vytěsnil míč na další rohový kop. V 39. minutě se změnilo poprvé skóre. Po špatně zahraném autovém vhazování se dostal k míči Budínský, obešel nedůrazného Rybáka a podél Kadeřábka otevřel skóre utkání – 1:0.

Ve druhém poločase se hra odehrávala převážně ve středu pole. V 58. minutě přišla velká šance domácích na pojištění vedení. Po individuální akci byl v šestnáctce sražen Puchmajer, pokutový kop Řechky ale Kadeřábek zneškodnil. V 60. minutě pak začali úřadovat Velebil s Kubou V. Hlavně Velebil po pravé straně dělal domácím svou rychlostí velké problémy. Po jejich společné akci se zrodil vyrovnávací gól. Velebil unikl po pravé straně, jeho přihrávku zpracoval Kuba V., který zařídil vyrovnání – 1:1. V 66. minutě po úniku Velebila a centru do pokutového území Vyskočil z bezprostřední blízkosti mířil nad. V 75. minutě po rohovém kopu nejdříve Vyskočil nastřelil břevno, ale dorážkou strhl vedení na stranu Hostomic – 1:2. Ze závěrečného tlaku domácí již nic nevytěžili a hosté si tak odvezli všechny body.

Branky: Budínský – Kuba V., Vyskočil. Poločas: 1:0.

Hostomice: Kadeřábek - Sluka (60. Maršálek), Rybák, Bláha, Kuba J., Velebil, Kuba V., Palivec, Kačírek, Lisý V. (86. Lisý L.), Vyskočil.