Fotbalisty Hořovic čekalo v sobotu důležité utkání. V případě úspěchu se mohli modrobílí vymanit se sestupového pásma, zápas se jim ale nepovedl podle představ.

Hosté zahrozili již ve druhé minutě, Nevěčný ale v dobré pozici branku netrefil. V 9. minutě pak přišel pro domácí smolný okamžik, když si po trestném kopu hlavou vstřelil vlastní gól Albl – 0:1. Tento moment se na domácích viditelně podepsal a po většinu první půle hráli prim hosté. Až ve 28. minutě se domácí dostali do vyložené šance. Nesnídal se zjevil sám před brankářem, který mu ale jeho kličku vystihl. V samém závěru poločasu se modrobílí dostali do tlaku, náznaky šancí ale dotáhnout nedokázali.

Vstup do druhé půle se ovšem Hořovickým vydařil. Již ve 49. minutě se po rychlém protiútoku dostal k odraženému míči Nesnídal, který zamířil přesně k tyči – 1:1. Jenže domácí poté nijak oslnivý výkon nepředvedli, spíše naopak. V 68. minutě pak přišla hrubka domácí obrany a hosté šli opět do vedení. Rak totiž neuhlídal Živného, který poslal před prázdnou branku přihrávku zcela volnému Štěpánkovi, který měl lehkou úlohu – 1:2. Od tohoto momentu se domácím nedařilo téměř nic. Naopak hosté se dostali ještě do několika vyložených šancí. Střely Vyroubala a Štěpánka ale mířily těsně mimo tyče. V 81. minutě pak měli Hořovičtí jedinečnou šanci na vyrovnání. Černý dostal míč za obranu, zcela osamocen ale branku netrefil. V nastavení pak ještě měli hosté dvě stoprocentní šance. Cruze i Štěpánka ale vychytal Šmerhovský. Zápas tak skončil 1:2.