Na jaře jste podávali výborné výkony, které dovedly Broumy k zaslouženému postupu…

Především vydařené jaro se odvíjelo od prvního utkání v Kublově. Tam jsme dokázali vyhrát 2:0 nad ambiciozním Kublovem, který se netajil postupovými ambicemi. Toto vítězství nás, jak se říká, nakoplo, kluci si začali věřit, ale ani remíza s Lochovicemi nás nezastavila ve vítězném tažení, které nám vyneslo první místo a tedy postup do třetí třídy. Jarní bilance osmi výher a jen jediné remízy byla velmi úspěšná, i to o něčem svědčí.

Budete posilovat kádr?

Ve třetí třídě bychom neměli být jen do počtu. Do podzimní části nastupujeme s kádrem devatenácti hráčů. Důležitý pro nás je dotažený přestup Nováka (Praha) a Jiráska (Hudlice). Z Bránova by se měl z hostování vrátit ještě další hráč.

Čím vůbec byl způsoben loňský sestup ze třetí třídy?

Roční absence ve třetí třídě byla způsobena masivním odchodem hráčů do Březové a řada dalších starších hráčů ukončila činnost.

Začali jste již s přípravou na novou sezonu?

S přípravou na podzim jsme již začali. Trénujeme od poloviny července dvakrát v týdnu. Účast na trénincích by mohla být lepší. Máme již sjednané přípravné zápasy s Kamíkem nad Vltavou, Svatou a Chyňavou. Tyto zápasy by se měly odehrát na našem hřišti. V trénincích se zaměřujeme především na fyzickou kondici, ale rovněž i na herní stránku a hlavně zakončení akci. V tom máme velké rezervy.

Broumy se i ve čtvrté třídě těšily značné přízni diváků. Ti budou určitě výrazně podporovat družstvo ve vyšší soutěži…

Spoléháme na podporu příznivců. Co se týče návštěvnosti, tak Broumy si nemohou stěžovat. Na zápasy chodí v průměru osmdesát diváků, jistě na to má i vliv, že v našem sportovním areálu je hospůdka. Ale my chceme ještě přitáhnout další diváky úspěšnými výsledky.

Jak jsou na tom Broumy co se týče financí?

U nás je dobrá spolupráce s okresním úřadem, dále se školou, díky které máme zdarma k dispozici umělku, máme i několik sponzorů. Nezanedbatelný je letos příjem ze železného šrotu. Rovněž i ze vstupného a pořádání plesů i zábav je příliv peněz do pokladny. I z toho je slušný příjem. Ale jak každý ví, peněz není nikdy dost.

Připravujete v budoucnu rekonstrukci areálu?

V blízké budoucnosti počítáme s pomocí obecního úřadu s rekonstrukcí dnes již nevyhovujících kabin, hlavně sociálního zařízení. Co se týče hrací plochy, tak tady problém nemáme zásluhou pánů Žižky a Vlacha, kteří se starají o sekání a kropení, takže chceme nabídnout do podzimní části i kvalitní trávník.

Jak je na tom mládežnická kopaná v Broumech?

To je náš velký problém. Od příští sezony se budeme snažit s přípravkou a mladšími žáky. Věřím, že i tady nastane zlepšení. Zatím chybí spolupráce se sousedními oddíly, především s Kublovem. Tady by měla jít rivalita stranou. Vždyť z výchovy nových fotbalistů by profitovaly oba oddíly.

Vybavíte si utkání, která se vám v minulé sezoně povedla a kde jsme zklamali?

To povedené bylo v Neumětelích, kde mančaft hrál jak z partesu a vyhrál 5:2. To nepovedené bylo doma s Chaloupkami. To byla prostě holomajzna, teprve v posledních minutách utkání jsme výsledek otočili na 2:1. Takže tři body nakonec zůstaly doma. Ale je to fotbal a i s takovými výpadky, i když nejsou příjemné, se někdy musí počítat.

Jaké mají Broumy pro příští sezonu cíle?

Velké cíle si nedáváme, ale myslím, že máme natolik kvalitní mančaft, že by měla být spokojenost s umístěním někde u středu tabulky. Rozhodně si nepřipouštíme sestupové starosti a já mohu slíbit jako trenér i za výbor, že pro to uděláme maximum.