Žebrák – Dobříš 0:4

Úvod přinesl vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Nejprve hostující Šrain nevyzrál na Kačírka, na druhé straně zastavili hosté únik Tožičky jen za cenu faulu. Ve 12. minutě se již skóre změnilo. Poláček z rohu našel Fice, který hlavou překonal Kačírka. O pět minut později byla k vidění podobná akce. Dobříš opět kopala roh, po kterém Procházka zvýšil na 0:2. Vzápětí mohli domácí snížit, při nebezpečné střele Barborky se ovšem Jechort vytáhl. Poté měli více ze hry hosté, kteří se ale do přestávky již střelecky neprosadili. Ani domácím se nepodařilo vyzrát na obranu soupeře, a tak byl o poločase stav 0:2.

Do druhé půle vstoupil Žebrák s jasným cílem co nejrychleji vyrovnat. A ve 47. minutě byli domácí blízko ke snížení. V závěru před Jechortem nastřelil jeden z hráčů Spartaku ruku hostujícího Procházky a rozhodčí Hamřík nařídil pokutový kop. K míči se postavil Dochtor, který ale desítku neproměnil. Žebrák poté pokračoval v náporu. Jenže po akci Nesnídala střílel Dochtor těsně vedle branky a Lehocký po rohu zamířil jen do boční sítě. Když domácí neuspěli, přišlo na řadu známé heslo „nedáš – dostaneš“. V 57. minutě zahrávala Dobříš roh a po centru Maryšky se hlavou prosadil Puchmajer – 0:3. Domácí nesložili zbraně,

nedočkali se ale ani čestného gólu. Tožičkova tvrdá rána totiž skončila těsně vedle branky. Naopak v 68. minutě Dobříš pojistila své vedení. Šrain ideálně přihrál Řechkovi, pro kterého nebylo problémem poslat míč do odkryté branky. Ve zbytku utkání hosté kontrolovali hru a domácím nedovolili ani čestný úspěch. Naopak pátou trefu Dobříše mohl přidat Liška, který ale šanci neproměnil.

„Soupeř se představil velmi dobrou hrou ve všech řadách. Byli nad síly mých svěřenců. Čeká nás ještě hodně práce s cílem udržet příslušnost v I.B třídě. Věřím, že se nám to musí podařit,“ uvedl trenér Žebráku Miroslav Nesnídal.

Branky: 12. Fic, 17. Procházka, 57. Puchmajer, 68.Řechka. Rozhodčí: Hamřík. Diváků: 120. Poločas: 0:2.

Spartak Žebrák: Kačírek – Barborka, Jirovský, Lehocký, Krejčí, Nesnídal D., Kebrle, Dochtor, Kuška F., Kuška O., Tožička. Střídali: Nesnídal L., Mašek.

MFK Dobříš: Jechort – Pilecký, M. Šrain, Puchmajer, Poláček – Fic, Procházka, V. Šrain, M. Liška – Maryška, M. Řechka. Střídali: Tomášek, Pekarík.