Loděnice – Velvary 2:0

Utkání začalo pro zelenobílé výborně, neboť z první vážné akce hned udeřili. Běžela 7. minuta, když Bojko vyslal do úniku po levé straně Baštáře, který jej zakončil výborným centrem na bližší tyč a nabíhající Herejt prudkou hlavičkou pod břevno nedal Majtaníkovi šanci – 1:0. Hned o dvě minuty později dostal opět Herejt míč za obranu, ale tváří v tvář brankáři druhý úspěch nepřidal, neboť hostující strážce mu jeho střelu stačil vykopnout.

I v dalším průběhu hry byli domácí hráči aktivnější, ale do vyložené šance se přes dobře bránící blok hostí nemohli prosadit. Až v 31. minutě se dostal do dobré pozice Miška, jeho volej ale těsně minul tyč hostující branky. V poslední čtvrthodině první půle začali hrát aktivně i hosté z Velvar, ale domácí branku ohrozili jen při standardních situacích.

Do druhého poločasu nastoupili domácí bez střelce Herejta, ale obraz hry se neměnil. V 61. minutě vyzkoušel Majtaníka hezkou střelou ze střední vzdálenosti Mráz, hostující brankář ale i s pomocí tyče nakonec nadvakrát míč zkrotil.

V 75. minutě se konečně hosté prosadili jinak než ze standardky, když Mráz nechal rozběhnout ve středu hřiště největší posilu hostí Pekárka, který proletěl obranou domácích, ale v pokutovém území jeho sólo skvěle zastavil Miška. O čtyři minuty později se domácí hráči dočkali brankové pojistky. Novák zahrál rohový kop na zadní tyč, kde si na míč naskočil Aduwa a hlavou podruhé rozvlnil síť – 2:0. A následovala dlouhá sada oslavných salt.

V 83. minutě měli hosté poslední šanci vrátit se do zápasu po další výborné individuální akci Pekárka, který ale ani tentokrát na výborného Mišku nevyzrál. Ve zbytku utkání si už domácí hráči výhru pohlídali až do závěrečného hvizdu dobře rozhodujícího rozhodčího Hamouze.

Zelenobílí i přes četné absence zvládli vstup do nového soutěžního ročníku na výbornou, když využili výhodný los v podobě dvou domácích zápasů. Podzimní neporazitelnost budou hájit v neděli na hřišti na jaře se zachraňujícího Braškova, odkud se tehdy vraceli s prázdnou.

Loděnice: Miška Mir. – Paleček, Pospíšil J., Kovač, Baštář – Majer, Mráz, Miška Mich., Bojko (69. Lukačovič) – Novák, Herejt (46. Aduwa)