Zimní přípravné období není pro fotbalisty jednoduché. Skončí v listopadu, přijdou vánoční svátky, často narozeniny. A pak tvrdá řehole. Nejinak na tom jsou i třetiligoví hráči FK Králův Dvůr.

Ti vyrazili ve středu na zimní soustředění ve vojenském zařízení Bedřichov, kde budou až do neděle. „Celkem nás je devatenáct hráčů a tři tvořící realizační tým," hlásil účast masér Jan Grubner a trenér Jiří Sabou potvrdil, že schází Adam Hájek, který je na testech v Trnavě.

„Dnes ráno jsme měli výjezd na běžkách cca osmnáct kilometrů," usmíval se Grubner. „Po odpoledním výběhu na hráče čeká ještě večerní posilovna a nezbytná rehabilitace," popsal další náplň Jiří Sabou. Ubytování ve vojenské zotavovně Bedřichov si Cábelíci pochvalují, podmínky pro soustředění jsou tu výborné. „Máme tady bazén a sauny pro regeneraci," dodal Grubner.

Jaká je vůbec náplň přípravy? „Máme dvoufázové tréninky zaměřené na získání a rozvoj kondice a síly," prozradil trenér Sabou, který si pochvaluje počasí: „To nám vyšlo zatím dokonale, je tu azuro."

A jak se zapotí masér? „Moje náplň je taková, aby kluci byli jednotně oblečení na každou tréninkovou jednotku. Dodržovali pitný režim, masáže a cokoliv, co potřebují z oblasti maséřiny. Hlavně však vytvářet super náladu," zubí se Jan Grubner.

V pátek hráči Králova Dvora pokračovali v plné přípravě. „V plánu jsou půldenní běžky po hřebenech. Ze Špindlerovky na Labskou boudu, Vrbatovku a přes Mísečky zpátky do Špindlu," naznačil plán Jiří Sabou, jenž si pochvaluje přístup jeho svěřenců: „Všichni zatím pracují, k tréninkům přistupují zodpovědně."

Míč Cábelíci na soustředění moc neuvidí, pouze v hale. „Žádný zápas zde nehrajeme. Až ve středu s juniorkou Příbrami," dodal Jan Grubner, který se opět bude soustředit na klasické předzápasové masáže až po náročném programu.