„Po dvou letech strávených ve skupině E jsme se vrátili do skupiny A. Za tak dlouhou dobu se tato skupina, co se týče mužstev, hodně změnila a dá se říci, že jsme opět začínali od nuly,“ uvedl k přeřazení trenér Spartaku Žebrák Miroslav Nesnídal.

Kádr mužstva doznal před začátkem sezony několik změn. Z Hořovicka přišel záložník Dušan Nesnídal. „Dále jsme obnovili hostování Jaroslavu Štěpničkovi ze stejného klubu a Lukáši Kačírkovi z Podluh. V průběhu podzimu jsme ještě obnovili hostování Miroslava Tožičky z Libuše a do A mužstva byli zařazeni i dorostenci Václav Mašek a Ondra Kuška,“ přiblížil změny Nesnídal.

Takový začátek nikdo nečekal

Žebrák zahajoval sezonu na půdě Jesenice, která po několika letech v krajském přeboru sestoupila až do I. B třídy. „ Tento zápas jsme zvládli a odvezli jsme si tři body za vítězství 2:1, i když šancí jsme měli na dva zápasy,“ podotkl trenér Žebráku. Ve druhém kole pak Spartak porazil na své půdě silný Braškov 3:2 a poté jej čekaly venku Doksy. „Ty byly před sezonou považovány za favorita soutěže. Zápas skončil 1:1 a i když jsme inkasovali v poslední minutě, s výsledkem jsem byl spokojen,“ přiblížil zápas Miroslav Nesnídal. Poté Spartak na své půdě deklasoval Lety 5:0. „Lety jsme doma porazili až po výrazně zlepšeném druhém poločase. Takový výborný začátek soutěže jsme si ani ve snu nepředstavovali a do Senomat jsme zajížděli jako lídr soutěže,“ uvedl trenér Nesnídal.

Na půdě Senomat ovšem Žebrák prohrál 2:0. „To nás trochu vrátilo na zem, ale soupeř byl doma hodně silný a když jsme nedokázali skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí, body jsme si nezasloužili,“ má jasno Nesnídal. Poté sice Žebrák na domácí půdě porazil houževnaté Městečko 3:0, v Lužné se ale Spartaku příliš nevedlo. „Doslova jsme tam ztratili dva body, když jsme po nepřesvědčivém výkonu remizovali 1:1,“ popsal střetnutí trenér Žebráku.

V Dobřichovicích se Spartaku nedařilo

Domácí zápas Spartaku s Kněževsí pak byl jen o tom, kolik se podaří dát hráčům Žebráku branek. „Do 25. minuty jsme nastřelili třikrát tyč a dvakrát břevno. Výsledek 2:0 byl pro hosty hodně milosrdný,“ uvedl trenér Nesnídal. K následnému utkání na půdu vedoucích Dobřichovic odjížděli Žebráčtí hodně sebevědomě. „Proto konečný výsledek 6:2 má pro nás pořádně hořkou příchuť. Přitom do třicáté minuty byl vývoj utkání hodně vyrovnaný,“ uvedl trenér Nesnídal, který dodal, že spousta individuálních chyb Spartak srazila do kolen. „Musíme si přiznat, že takové chyby prostě mužstvo, které se chce pohybovat v popředí tabulky, nemůže dělat,“ má jasno Nesnídal.

Poté hostil Žebrák v derby výrazně posílené béčko Králova Dvora. „Na takového soupeře se dokážeme velice dobře připravit. To jsme prokázali a po poločase jsme vedli 2:0, i když soupeř měl několik vyložených šancí. Nakonec velmi pěkný zápas skončil 2:2,“ poznamenal trenér Žebráku, který dodal, že ztráta dvou bodů mužstvo nemusela mrzet, protože vedení mohla na svou stranu strhnout obě mužstva. Pak následovala dvě derby, ve kterých Žebrák cestoval na půdu soupeřů.

Žebrák se naučil vyhrávat doma

Ve Zdicích dokázal Spartak vyhrát 2:0 a v Praskolesech remizoval 1:1. V posledním utkání podzimu pak Žebrák na své půdě zdolal Mutějovice 2:1. „Naučili jsme se vyhrávat na domácí půdě a ve většině případů jsme vítězství dosáhli pro diváky atraktivní hrou,“ podotkl trenér Žebráku, který prozradil i své trenérské záměry. „Mým cílem je hrát kombinační fotbal plný pohybu s rychlým přechodem útoku. Ale musíme si přiznat, že ne vždy se nám taková hra dařila a někdy to v organizaci hry pořádně skřípalo. Určitě máme vhodné typy hráčů na to, aby naše hra šla ještě nahoru,“ uvedl Nesnídal, který dodal, že vždy je co zlepšovat. „Někdy nás provázela značná nevyrovnanost výkonů,“ doplnil trenér Spartaku Žebrák.

Ten si také uvědomuje, že mužstvo ještě nemá vyhráno. „Bylo by velice zavádějící se příliš plácat po ramenou. Takové umístění není zadarmo a za vším musí být poctivá práce. Toho jsme si všichni vědomi. Hráče o tom přesvědčím brzy. V polovině ledna nám začíná zimní příprava a bude jako každý rok velice výživná,“ přiblížil Nesnídal, kterému je jasné, že jaro bude stát hodně sil. „Je potřeba si uvědomit, že jak rychle jsme se dostali nahoru, můžeme být ještě rychleji dole,“ dodal trenér Nesnídal.