Stašov – Zadní Třebaň 1:1

Stašovští hráči své příznivce výkonem nepotěšili a celý první poločas, co se týče šancí, je hosté předčili. Bez gólů se hrálo až do 30. minuty, kdy Vyšín vlastním gólem poslal hosty do vedení – 0:1. Obrana Zadní Třebaně hrála koncentrovaně a domácí do vyložených šancí nepustila. A tak poločasové vedení hostů nebylo žádným překvapením.

Druhá půle nepřinesla žádnou změnu, co se týče poměru sil na hřišti. V 52. minutě mohli hosté zvýšit své vedení, ale brankář Sojka včas vyběhl a šanci Zadní Třebaně zmařil. Blízko k vyrovnání byl v 64. minutě Panocha, jehož střela skončila na tyči a dorážka Loubra šla mimo branku. Další gólovku pak neuvěřitelně spálil domácí Vyšín, když z malého vápna mířil vysoko nad branku. Domácí i nadále bušili do obrany hostů, ale bez úspěchu. Naproti tomu útoky hostů nebyly sice tak časté, ale o to více nebezpečné. V 74. minutě nepřipustil změnu skóre brankář Sojka, který vychytal Procházku. O minutu později prudký centr knockoutoval Osobu, který se skácel k zemi, ale po ošetření musel pokračovat, protože střídačka hostů zela prázdnotou. Snaha domácích v závěru přece jen přinesla vyrovnání, když vyražený míč vrátil pohotově do sítě nejlepší hráč utkání Loubr – 1:1. Poslední minuty již na výsledku nic nezměnily a body se tak rozdělily.

Rozhodčí byli tím lepším, co utkání nabídlo. Remíza je pro domácí ztrátou, hosté si za bojovnost bod zasloužili. Za týden jede Stašov do Praskoles. K vidění tedy bude derby sousedních oddílů, které bude zároveň soubojem prvního s druhým celkem tabulky. Výsledek může hodně napovědět, co se týče postupových možností.

Branky: Loubr – vlastní. Diváci: 70. ŽK: Eichenmann, Malý – Osoba. Rozhodčí: Svoboda – Kros, Červenka. Poločas: 0:1.

Stašov: Sojka – Vyšín M., Prokop, Carvan, Šabat, Plocek (Višín P.), Vávra (Panocha), Loubr, Eichenmann, Panocha M. (Koželuh), Malý.

Zadní Třebaň: Hrdlička – Bittara, Pazdera, Palička, Osoba, Andráš, Jambor, Soukup, Hruška, Procházka, Burian.

Viktor Pavlis