Zdice – Kněževes 8:1

Domácí trenér měl ze zápasu s posledním celkem tabulky obavy. „Měli jsme z toho trošku strach. Obával jsem se, aby to kluci nepodcenili. Víte, jak to bývá, když hrajete se soupeřem, který hraje dole. Ale v jedenácté minutě to bylo 3:0,“ nastínil úvod trenér Zdic Miloslav Růžička.

Domácím se vstup opravdu vydařil na jedničku a hned ve 2. minutě se díky proměněné penaltě dostali do vedení. To byl ale teprve začátek. V následných devíti minutách fotbalisté Zdic po centrech přidali další dva góly a v 11. minutě vedli o tři branky. „A to jsme měli ještě hodně dalších šancí. Vlétli jsme na ně, oni to možná nečekali. Padalo nám to tam,“ podotkl trenér Růžička. Jeho svěřenci pak do půle přidali další dva góly a bylo rozhodnuto.

O poločase domácí lodivod vystřídal brankáře Kasala s Šintákem a do hry nastoupili Pánek s Turickým. Na vývoji zápasu se ale nic nezměnilo. Zdice dál pálily ostrými a ve druhé půli přidaly další tři branky. Hned čtyřikrát se v utkání prosadil útočník Jiří Kment, který vše stihl během šedesáti minut. „Po hodině jsem ho vystřídal, aby si nějaké góly nechal na příště,“ podotkl s úsměvem trenér Růžička.

Za zmínku určitě stojí, že v dresu Zdic nastoupil zkušený Luděk Pech, který si vedl velmi dobře. „Měli jsme komplikace se sestavou, a tak jsem mu zavolal. Hrál levého beka a vedl si výborně. Myslím, že co se týče fotbalovosti, tak byl naším nejlepším hráčem. Ve čtyřiceti pěti letech, to klobouk dolů,“ uvedl trenér Růžička.

Zdice si nakonec připsaly nejvyšší výhru letošní sezony, která je navíc pátou v řadě. Série výher vynesla Zdice na sedmou příčku, přičemž ovšem Olympie ztrácí na čtvrtý Braškov pouhé dva body. Kde je příčina vzestupu zdického celku? „Už v přípravě jsme dávali dost gólů. Kluci poctivě trénovali, zimní příprava byla vynikající a možná se to od toho trochu odráží. Dáváme teď dost gólů, tak zaplaťpánbůh za to. Čtyřikrát jsme vyhráli o gól a teď se nám povedlo to tam nasypat,“ zmínil trenér Růžička, který zatím nemůže počítat s návratem trojice zraněných hráčů. „Radek Křesťan říkal, že ještě minimálně čtrnáct dní to nepůjde. Měl myslím natržené šlachy v kotníku,“ uvedl trenér Zdic, který dodal, že s mužstvem sice chodí trénovat Lukáš Stádník, na to, že by zasáhl do mistrovských zápasů, to ale zatím příliš nevypadá. Růžička nemůže počítat ani s Tomášem Svobodou. „Teď mu budou vyndavat šrouby z nohy. Myslím, že jak Lukáš Stádník, tak Tomáš Svoboda začnou až s letní přípravou,“ dodal Růžička.

Branky: Kment 4, Pech ml. 2, Šinták, Svoboda. Poločas: 5:1.

Zdice: Kasal (46. Pánek) – Palek, Trkovský, Kosík, Pech st. – Froněk, Svoboda, Grajcar, Šinták (46. Turický) – Kment (60. Jánský), Pech ml.