Fuxa i Kulička jsou borci, zahodili schválně penaltu

Událost, která zaslouží pozornost, se udála na Berounsku v duelu III. třídy Svatá - Karlštejn. V 85. minutě za stavu 1:0 pro domácí předvedl jejich kapitán Karel Fuxa velké gesto fair-play, když zakopl pokutový kop do autu. Proč to udělal? Ve vápně hostů zůstal po souboji ležet gólman. Jeho spoluhráč vzal míč do ruky a šel zkontrolovat zdravotní stav brankáře, hra však ještě nebyla přerušena a sudí Marx tak správně nařídil pokutový kop za hraní rukou. Avšak vzhledem k tomu, že penalta byla nařízena nikoliv po akci, která by znemožnila zakončení, ale spíše po nedorozumění, kapitán Svaté Karel Fuxa úmyslně pokutový kop neproměnil.

Na Berounsku je ale Rytířů víc. V zápase okresního přeboru Osek - Stašov (3:2) byl k vidění vpravdě rytířský a nevídaný čin. Hráč hostů Ondřej Kulička za stavu 1:0 pro domácí také úmyslně zahodil pokutový kop, když se přiznal k vlastní chybě.

Zdrcený Petržela

Trenér Vlašimi Vlastimil Petržela se v sobotu vrátil do Olomouce, kde hrál i trénoval. A pro Blanické rytíře dopadl výjezd hrozivě, prohráli 0:6. Čtyři góly dostali během deseti minut v úvodu druhé půle a Petržela byl tak zdrcený, že ani nedošel na tiskovku.

Gól Jarolíma ze čtyřiceti metrů

Výprask inkasovaly doma i Čelákovice. Těm nastřílela šest gólů Čechie Vykáň. Výhru Vykáně vyšperkoval v první minutě nastavení zkušený exligista Lukáš Jarolím parádním gólem. Všiml si vyběhnutého brankáře Unionu a lobem ze čtyřiceti metrů ho překonal. Míč zapadl přesně pod břevno. „Prostě paráda. K tomu se nedá nic říct," utrousil překonaný brankář Čelákovic František Skuhravý.

Boží ruce to nebyly

Padají i góly úsměvné. Jeden takový byl k vidění na stadionu v Souši na Mostecku, kde hostovala Libiš z Mělnicka. Ta sice prohrála divizní duel jasně 1:4, ale na 1:1 vyrovnával Patrik Zuskin nikoli nohou nebo hlavou, jak je to ve fotbale normální, ale rukama. Ne že použil boží ruku jako kdysi Diego Maradona, ale prostě poslal autové vhazování přesně na brankáře Švarce, jemuž míč proklouzl mezi prsty až do sítě.

Útočník vychytal body

Dobrý nápad. Lidice z kladenského okresního přeboru řešily tři hodiny před utkáním, koho šoupnout do brány. Prostě nikoho neměly. Nakonec se do ní postavil útočník a zároveň kapitán Tomáš Radosta a vedl si skvěle. Chytil tři jasné góly, každý zákrok byl spoluhráči kvitován a i díky jemu a nesmírné bojovnosti spoluhráčů porazily Lidice favorizované Slaný a odpoutaly se z poslední příčky tabulky.

Čálek trefil třináctku

Milan Čálek ze Sokola Zbraslavice na Kutnohorsku exceluje. V sobotu v utkání okresního přeboru skóroval už potřinácté v této sezoně, navíc svou trefou zajistil svému týmu tři body ve šlágru kola proti Tupadlům.

Probudila je penalta

V okresním přeboru Příbramska pokračuje vzkříšení fotbalistů z Trhových Dušník. Nováček soutěže měl po třech kolech na svém kontě nula bodů, od té doby se však zmátořil a získal čtyři vítězství v řadě. Už už to vypadalo, že o víkendu jeho sérii ukončí Nečín. Vedla 2:0, jenže pak nedala penaltu, která Dušníky dohnala k velkému obratu. Trhové Dušníky nakonec vyhrály 4:2.

Obrat víkendu v Rejšicích

V Rejšicích hostil nováček krajského přeboru Sokol Vraný ze Slánska. Ten je v tabulce předposlední, ale v poločase vedl 3:0. Body ale zůstaly v Rejšicích, které hned v úvodu druhého dějství snížily a pak během pětadvaceti minut otočily stav na 4:3 a pak přidaly ještě jeden gól. "Já byl úplně v klidu. Cítil jsem z týmu odhodlání, že to otočíme," říkal po zápase Miroslav Hruška. Jeho protějšek Jiří Pazdera měl zcela opačné pocity zmaru.