Podle informací z tábora Cábelíků se svěřenci trenéra Tomáše Šilhavého připraví na obhajobu nebo vylepšení pozic z podzimu téměř v domácím prostředí. Na konci ledna vyjede Králův Dvůr do Špindlerova Mlýna na horské soustředění.

Program přípravných zápasů je daný. V letošním roce se Cábelíci nezúčastní turnaje na Meteoru v Praze, protože pořadatelé rekonstruují kabiny a kvalitní turnaj letos nepořádají. Králův Dvůr si tedy poprvé zahraje přípravu v sobotu od 10:15 na Doubravce v Plzni. Zajímavé určitě bude utkání s divizním Hořovickem ve středu 29. ledna od půl sedmé v Berouně. První sobotu v únoru bude protivníkem Králova Dvora Jiskra Domažlice od 10:15 v Plzni.

 Milan Škoda se raduje z gólu.
Škoda po osmi letech opouští Slavii, bude hrát za Rizespor

Když se zmiňujeme o Hořovicku, tak to už také začalo přípravu. Divizní fotbalisté využijí k tréninkům místní sportovní halu, druhé fotbalové hřiště a umělou trávu v Berouně. Hořovicko bude v úvodu trénovat čtyřikrát týdně, cílem je připravit se na jaro tak, aby brzy uteklo ohrožení sestupu. Přípravných zápasů má Hořovicko v plánu vcelku dost a s kvalitními soupeři.

Jako první přijde na řadu duel se Štěchovicemi (25. ledna ve 14:00 Motorlet), poté se Hořovicko střetne ve výše zmíněném duelu s Královým Dvorem. Prvního února Hořovicko vyrazí do Prahy na přípravu s Meteorem, když výkop je v půl jedenácté.

Alex Král v dresu Slavie Praha
Sen v podobě Anglie? Alex Král říká: Hlavně nebláznit

V pondělí zahájí přípravu i divizní Český Lev-Union Beroun. „Příprava bude celá v domácích podmínkách s výjimkou soustředění ve Sporthotelu Tichá Orlice. Budeme se připravovat pětkrát týdne včetně přípravného utkání,“ řekl trenér Martin Pech. V úvodu přípravy si Beroun zahraje 22. ledna se Zličínem a 25. ledna s Plzní-Černicemi.

V sobotu si dali první tréninkové dávky i fotbalisté Komárova. Trenéru Nesnídalovi se jako novic hlásil Jakub Lukavský. Komárov využije při přípravě menší hřiště, výběhy v okolí a posilovnu v komárovském fitku. Přední tým krajského přeboru vyzkouší jako první silný třetiligový celek 1.FK Příbram B v sobotu 25. ledna od 13 hodin na jeho umělce. Do Příbrami vyrazí Komárov i o týden později, kdy se v sobotu 1. února utká od 14 hodin se Spartakem.

Dresy v dražbě Sportovního plesu v hostinci U Lisých v Drozdově.
V Drozdově vydraží prvoligové fotbalové dresy
Brankář pražské Slavie Ondřej Kolář
Dojde k rošádě mezi tyčemi? Zásadní roli sehraje Slavia