„Když rozhodčí Kubečka odpískal konec, sesypali se kolem něj domácí hráči i trenér, přičemž hráč číslo pět Ducár ho trefil balonem do hlavy. Když pořadatelé uvolnili průchod do kabin, vyběhl tentýž hráč za našim kapitánem Adamem Trávníkem, chytil jej do kravaty a dvakrát ho kopnul zespodu do hlavy a potom ho hodil do mříží. Našemu hráči při tom zapadnul jazyk, který mu vytáhli spoluhráči a pak ležel za dohledu domácího lékaře 40 minut v bezvědomí do příjezdu záchranky, která ho odvezla s otřesem mozku do kladenské nemocnice,“ líčí sekretář hostujícího klubu Petr Šusta události po zápase, k nimž velkou měrou přispěli běsnící diváci. „Byli šílení. Neunesli porážku a chovali se jako zvířata. Mezitím ještě domácí brankář napadl dva z našich fanoušků, když udeřil dědu a otce jednoho z našich hráčů. Něco takového jsem při fotbalu nezažil,“ dodal.
Louňovický sekretář, který je zároveň mecenášem klubu, hodlá podat na domácího hráče Ducára trestní oznámení. „Je to sice čerstvé, ale chci ho dát přes svého právníka k soudu pro ublížení na zdraví. Adama Trávníka sice druhý den propustili z nemocnice, ale záleží, jak dlouho bude doma na neschopence,“ potvrdil Šusta svůj úmysl řešit údajné napadení kapitána Louňovic u civilního soudu. „Chování Ducára je o to smutnější, že jde prý o příslušníka ozbrojených složek,“ doplnil.
Otázkou je, kdo mu inkriminovanou údalost dosvědčí. Rozhodčí stojící na hrací ploše nic neviděli a jakékoliv napadení popírají i domácí. „Nic o tom nevím. V zápise o utkání nic není, jde pouze o tvrzení hostů. Ducár byl v době údajného útoku na hřišti s rozhodčím. Nikdo z nás neviděl, proč se hostující hráč při odchodu do kabin svalil, ale neměl na sobě žádné známky zranění. Prý utrpěl lehký otřes mozku, ale to se mu mohlo stát kdykoliv během utkání. Že nešlo o nic vážného, dokládá to, že byl druhý den propuštěn z nemocnice,“ nabídl svůj pohled trenér Nového Strašecí Miloslav Mrázek, který se dovolává svědectví sudích a delegáta svazu. „Nikdo z nich také nic nezahlédl. Hosté si všechno vymysleli. Co jsem ale viděl ze hřiště, bylo, jak hostující fanynka mlátí deštníkem po hlavě našeho kapitána Kuta,“ tvrdí Mrázek.
Samotný duel proběhl v relativním klidu. Favorizovaní domácí měli v prvním poločase navrch, jenže neprosadili se a soupeř po obrátce trestal. „V první půli jsme jasně dominovali, ale neproměnili jsme snad pět vyložených šancí. Hosty několikrát podržel golman, jednou jsme nastřelili tyč. Po přestávce jsme po standardní situaci inkasovali smolný gól a tím fotbal skončil, protože hráči soupeře jen zdržovali a polehávali na hřišti. Závěr utkání jsme nezvládli,“ přiznal Mrázek. Tentokrát s ním víceméně souhlasil i Šusta. „V prvním poločase domácí zahodili několik šancí a znervoznili. My se ve druhé půli zlepšili a brzy se ujali vedení. Pak už jsme Strašecí s vyjímkou dvou trestných kopů k ničemu nepustili, naopak jsme mohli několikrát zvýšit z brejků,“ glosoval louňovický sekretář devadesát minut utkání na trávníku