Loděnice znají starší tým Braškova, s nímž ještě hrály loni A skupinu B třídy. V novém ročníku byly přeřazeny do skupiny E, která je podle nich silnější než kladensko-rakovnické áčko. „Tam byly loni odskočená béčka Kladna, Slaného a Hostouně, pak jsme byli my s Lány a Zavidovem v silném středu, ale zbytek – pokud nezaúřadovala vyšší moc, jsme přehrávali. V éčku je opravdu silný celek Psár, ale jinak může každý porazit každého. Hrají tu dobré kluby,“ myslí si dlouholetý Loděničák tělem i duší Jiří Gall.

Ale zpět k finálovému zápasu Abrahámova memoriálu, který jeho Loděnice vyhrála jednoznačným výsledkem a podobně, jako semifinále se Zadní Třebaní – 4:0. Přitom Braškov pod vedením trenéra Martina Šalamouna (Moravan hrával za Opavu či Třinec, ale kariéru končil ve Lhotě na Kladensku) loni získal velmi zajímavé hráče. Ať už je ex-ligový Brodský, Ukrajinec Kodrija, slánský Stibor a nově tuchlovický Procházka. Braškovští jsou podzimu v B třídě druzí za Tuchoměřicemi. Tentokrát nestačili a ze zisku poháru se po dvou trefách Křížka, jedné Mráze a Šolce radovali téměř domácí.

Oba celky nyní budou ladit formu na start do jarní části, kde Braškov zkusí zaútočit na první místo a Loděnice naopak bude tvrdě pracovat, aby se zachránila, protože je až jedenáctá a má pod sebou jen tři mužstva.

Doplňme ještě duel o třetí místo na turnaji. Získal ho Ostrovan Zadní Třebaň, když přehrál Všeradice 3:1. Zásadní náskok si vítězové vytvořili už do poločasu (2:0), pak utekli po  brejku do tříbrankového vedení. Všeradice už po rohu jen korigovaly. 

close Dobrá parta, dobří fotbalisté - i proto je Ostrovan Zadní Třebaň třetím nejlepším týmem memoriálu. info Zdroj: Lucie Boxanová zoom_in Dobrá parta, dobří fotbalisté - i proto je Ostrovan Zadní Třebaň třetím nejlepším týmem memoriálu.