Z prvenství a drobných odměn z rukou bývalého brankáře Anderlechtu či Sparty a dnes předsedy okresní komise mládeže Daniela Zítky se radovaly hráčky z Příbrami. Druhou příčku obsadilo Kladno, mezi třetí a pátý Beroun se vměstnal Mělník. Praha-západ nejspíš doplatila na to, že k turnaji dorazila bez náhradníků jen v počtu 5+1. Na začátku června plánuje krajský svaz uspořádat obdobný celodenní turnaj za účasti už téměř všech středočeských okresů.

„Je to první sezona, kdy jsme dali dívčí výběry dohromady, takže se zároveň u toho i trochu učíme. Ale je fajn, že holky jezdí i na společné tréninky, a podobně formovat se to na podzim začalo také v ostatních okresech,“ přiblížil Daniel Zítka s tím, že pro většinu účastnic jde o ojedinělou možnost změřit síly pouze mezi sebou. „V oddílech zpravidla převažuje chlapecká část kabiny a nemusejí si třeba zahrát tolik. Myslím, že podobné turnaje je mohou hodně posunout dál.“

Matěj Jurásek (uprostřed) nasměroval Vlašim za vítězstvím.
Vlašim se těší na baráž, v případě úspěchu bude hrát v Příbrami

Dámské obsazení bylo na Olympii nejen na trávníku, ale hned ve dvou případech také mezi trenéry. „Je skvělé, že se něco takového organizuje. Holky si turnaj užívaly a bylo vidět, že je to baví, což je nejdůležitější,“ shrnula turnaj Petra Průchová, která trénuje děti v Jílovém u Prahy.

Právě její klub je prý největší základnou dívčího fotbalu na Praze-západ. A není divu. V Jílovém totiž působí i družstvo žen. Kope jednu ze skupin nejnižší soutěže, kterou je v ženském fotbale divize.

Postavit dokonce dva výběry pak neměli problém na Berounsku. „Dali jsme dohromady přes dvacet holek z celého okresu. Začíná to fungovat,“ pochvaluje si Miroslava Lodeová. Sama rovněž aktivní hráčka Sokola Chyše (ČFL) ve Zdicích trénuje přípravku, v rámci okresu pak má na starosti obě začínající kategorie dívek. Také ona byla s průběhem a úrovní turnaje velmi spokojená. „Holky si zahrály dobrý fotbal, mělo to celkem úroveň.“

David Limberský
David Limberský: Manželka si dodnes myslí, že jsem měl hrát dál