„Nezastavil, ale trochu pokazil. Jindy se tady protočí i pět stovek diváků, teď jich bylo o něco méně. Ale jsme rádi, že ty náročné přípravy nepřišly vniveč, fotbal se odehrál, tombola se prodala,“ byl rád Petr Koten, který si na starosti bere už roky právě tombolu.

Právě ta přitáhne nejvíc diváků na tradiční dobrou fotbalovou adresu. Co jste mohli vyhrát letos? Kávovar, sodastream, také podepsané originální dresy slavných hokejistů Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance, ale také čerpadlo, flexu či vrtačku. Zajímavostí byly třeba foukací sportovní trubky pro fanoušky. Někde bude asi rambajz!

Fotbalový turnaj vyhráli kluci ze Slaného, které dal dohromady Michal Nykl a bylo vidět, že někteří hráli i divizi. Třeba Radek Kroutil ji nedávno výstavní trefou do sítě Kladna pro Slaný zachránil.

Druhý skončil Nižbor, který jako tradiční účastník turnaj zachránil, protože vyslal dvě mužstva. Stříbro brali skláři hrající v modré kombinaci, bílí byli čtvrtí. Domácí celek obsadil bronzovou příčku.

Nejlepším gólmanem vyhlásili pořadatelé Martina Švédu. Hájil bránu Nižbora, ale patří Žižicím. Také další ceny získali hráči z Berounska: nejlepším střelcem byl Milan „Milánek“ Chovančík, jemuž Žižičtí roky přezdívají podle jeho kérky Kobra. A nejlepším hráčem byl Richard Matějka, který v 58 letech pořád předvádí vitální pohyb. „Je neskutečný a takhle zvládne všechny tři zápasy. Bylo jasné, komu cenu musíme dát,“ usmál se Petr Koten.

Sám Matějka se chechtal, že cena pro něj je „cinklá“ a že si ji rozhodně nezasloužil. „Dali mi to, že jsem sehnal dva týmy. Nebyla to legrace, máme sice áčko i béčko, ale přišlo osmnáct omluvenek,“ naznačil Matějka, že měl stejné problémy, jaké míval hokejový reprezentační trenér vždycky, když se hrávalo MS v Rusku…

Akci zakončila zábava z dýdžejem Richardem, kde všichni všechno dokonale probrali. A pokud nestihli poděkovat dvojici Tomáš a Dana Kotenovi, pak vězte, že právě oni si to zaslouží nejvíc, příprava celého memoriálu šla hlavně za nimi.