Cembrit Beroun - Mořina 5:0 (2:0)

Cembrit: Červený - Veselý Celina Klier Landa - Sládek (61. Exner) Hampl Beňo D. Novotný - Malý Ličík
Mořina: Krátký - Jakobe (56 Kratochvíl) Zýka R. Kubín st. Kárník - Gregor M.Váňa (80. Dekař) Jambor (76. R. Kubín) J. Kubín - D. Váňa (56. Tláskal) Matlyak
Branky: Ličík, D. Novotný, Klier, Hampl, Landa. 70 diváků. Rozhodčí: Jan Špicl.


Nečekaná herní exhibice Cembritu proti týmu, který mu příliš nesedí. Soupeř zcela kompletní, Závodí bez šesti hráčů základu přehrálo Mořinu fotbalovostí a střeleckou produktivitou.


Úvod utkání byl vyrovnaný, postupně byli domácí pány na hřišti. V 5. min. pěkný volej Malého po rohovém kopu mířil nad. Po chvíli po centru Kliera minul zblízka Landa branku. V 17. min. neproměnil tutovku Malý, když z 5 m pálil do nohou brankáře. V 21. min. převzal za polovinou míč Ličík, protihráči ustupovali a tak se odhodlal k životní střele z 19 m, jenž s pomocí teče zaplavala do horního růžku - 1:0. Z rozehrávky propadla domácí obrana a brankář Červený se vyznamenal a zabránil vyrovnání na brankové čáře. V 31. min. dlouhý centr Celiny brankář neudržel a z bezprostřední blízkosti D. Novotný dotlačil do sítě - 2:0. V 38. min. pěkně vypálil z 20 m M. Váňa, brankář Červený se nenechal zaskočit. V 40. min. ideálně přihrál v malém vápně D. Novotný a Malý ve skluzu z 2 m nastřelil jen tyč.

Ilustrační foto.
Berounu hrozí problém kvůli plýtvání vodou


V 48. min. zapomněla obrana na Matlyaka, jenže jeho sólo z úhlu ukvapeně zakončila střela mimo konstrukci. V 51. min. unikl v křídelním prostoru Sládek a přízemní centr vyšel ideálně do kroku Hamplovi,dorážka z 4 m znamenala 3:0. V 54. min. zahrával z 16 m trestný kop přes zeď Klier a exportní střela byla nechytatelná - 4:0. Po chvíli po hezké kombinaci útoku zakončoval Sládek nad. V 65. min. zpracoval nepovedený výkop Landa, postupoval deset metrů sám a z 18 m mu mimořádně sedla střela - 5:0. V 68. min. se od hodlal ke střele za šestnáctkou M. Váňa a Červený ji konečky prstů vytlačil na břevno, dorážku vyhlavičkoval z brankové čáry Veselý do náruče brankáře. Cembrit si zkušeností svých hráčů pohlídal skvělý výsledek a brankář Červený jistými zákroky i nulu na svém kontě.


Nejlepší hráči Cembritu: Landa, Ličík, Červený. Nejlepší hráč Mořiny: M. Váňa.

Vysoký Újezd - Zdejcina 1:2 (0:2)


Vysoký Újezd: Sloup - Burián K. Hnátek K. Hůla (21. Kokrda) Trojan - Barták Šima Vraštil Severin - Kail (52. Zima) Kučera
Zdejcina: Šafránek - Bára Kroka K. Bína Roll (40. Lepšík) - Vodička O. Bína Helebrant Choc - Vokáč M. Chovančík
Branky: Kučera - M. Chovančík, Vokáč. Diváků: 60. Rozhodčí: P. Vlachopulos.


Souboj týmů o setrvání v III. třídě přinesl nečekanou výhru Zdejciny a tím i vykřesání nepatrného teoretického plamínku naděje. Hráči se nešetřili, fotbal bolel, místy doslova bitva. Na každé straně čtyři žluté karty byly ještě milosrdné.

Ilustrační foto.
Miška: Na penaltu jsem si věřil


Domácí začali lépe,ve 3. min. Severinův přízemní centr poslal Kail z 13 m mimo. Po chvíli napálil Kučera ze 7 m břevno. V době jejich největšího náporu v 15. min. následoval delší odkop na polovinu domácích, na spálené trávě uklouzl poslední stoper K. Hůla a Vokáč dokázal situaci využít. Postupoval sám na brankáře ,obešel jej, ale dostal se do většího úhlu a proto přihrál na M. Chovančíka, jenž se štěstím přes dva protihráče na lajně protlačil do sítě - 0:1. V 17. min. unikl do sólového nájezdu Kail, Šafránek včas vyběhl až k hranici šestnáctky a zkazil mu radost. V 30. min. chytře M. Chovančík uvolnil Vokáče a ten přehodil z 18 m hodně vysunutého brankáře - 0:2. Poté zachránil Šafránek vrhnutím se pod nohy Šimy jistý gól. V 42. min. osamocený Kučera překopl z 11 m konstrukci.


Po obrátce Zdejcina vyztužila obranu, místy na sedm i osm hráčů. Sokolíci logicky přitlačili protivníka k jeho šestnátce. Kail ani Kučera v dobrých pozicích neuspěli. Vrcholem toho, co se dá zahodit, byla 51. min. ,kdy ideální přihrávku Trojana poslal Kail z 2 m do tyče a od ní se míč záhadně ocitl v náručí brankáře. Hosté hrozili z nebezpečných brejků, jeden z nich zařídil Chovančík, ale Vokáč z 6 m překopl. V 58. min. poslal Vraštil bombu z 20 m a zastavilo ji břevno.


Ostré souboje přibývaly a po hodině hry na jeden z nich doplatil zraněním brankář Sloup. Jeho místo zaujal K. Hnátek. Když vše nasvědčovalo tomu, že i kdyby se hrálo až do tmy, tak Vys. Újezd branku nedokáže vstřelil, přišla zápletka. V 80. min. bohorovný klid zadáků Zdejciny narušil Kučera, když prostřelil brankáře - 1:2. Najednou začal vyhrávající tým kupit jednu chybu za druhou. Bohužel Zima z úhlu v pokutovém území netrefil prázdnou branku. Již v nastavené hrací době se zrodil hororový okamžik, když domácí útočník při souboji se ocitl na trávníku a fanouškové žádali pokutový kop.

Zelenina. Ilustrační foto.
Biozemědělství se stává hitem, má ale i mnoho odpůrců


Nejlepší hráči Vys. Újezda: Trojan, Kučera, Vraštil. Nejlepší hráči Zdejciny: Kroka, K. Bína, Vokáč.