Varům jste měli co vracet, byl to jeden ze dvou celků, na jehož hřištích jste na podzim prohráli. Navíc potence jejich střelců Psohlavce a Geňa byla na jaře dobrá. Připravovali jste se nějak speciálně na tyto dva nebezpečné hráče?
Poradili jsme si s tím dobře. O kvalitách těchto dvou hráčů jsme dobře věděli a musím pochválit celou obranu, jak si s nimi poradila. Příprava byla spíš teoretická, něco jsme si řekli, a to se plnilo.

Zápas jste rozhodli dvěma brankami během dvou minut. Poprvé to bylo z penalty po faulu na vás, podruhé jste skóroval sám.
První gól byl z penalty. Martin Nademlejnský mi prostrčil balón mezi obranou, já si ho přistrčil a už jsem chtěl zakončovat, když hostující obránce mě podkopl zezadu. Rozhodčí udělil žlutou kartu a nařídil pokutový kop, se kterým si náramně poradil Luďa Kaufman. Druhý gól padl po vybraném osobním souboji na půlce. Míče se chopil Vojta Zítek, obešel protihráče a uličkou do vápna mě vybídl ke skórování lehkým obloučkem přes brankáře.

Kdo měl více ze hry v prvním poločase?
Řekl bych, že první půle byla v naší režii. Hosty jsme k ničemu nepustili a my si vytvořili příležitosti, které jsme proměnili.

Na co vás upozorňoval trenér o přestávce? Splnili jste to?
Měli jsme hrát pořád stejně. Hlavně zodpovědně zezadu. To se celkem dařilo.

Ohrozil soupeř nějak váš dvoubrankový náskok?
Asi vůbec, až na pár výjimek, kdy měli dvě šance, se kterými si výborně poradil náš brankář Milan Herco.

V sobotu jede Hořovicko do Českého Krumlova. Určitě budete chtít bodovat, jak se připravíte?
Určitě chceme vyhrát za tři body. I když to bude těžké, tak věřím, že budeme hrát jako s Vary a dokážeme vyhrát. Připravovat se budeme jako vždycky. Kvalitní trénink a soustředěnost na zápas s Krumlovem.