Ten, kdo přišel do hlediště, nelitoval. Konečné skóre bylo divoké – 5:5. „Tak vyrovnanou přestřelku nepamatuji. Pro diváka určitě nádherné utkání – deset gólů, dvanáct penalt, ale pro trenéra docela náročné,“ ještě dnes omývají trenéra Komárova Jiřího Hausnera.


STŘELECKÁ SMRŠŤ


Zajímavé je, že o střeleckou smršť se přičinily oba celky. „Od začátku utkání bylo vidět, že obě mužstva chtějí hrát útočně a pochopitelně vyhrát. V předchozím kole jsme doma vyhráli nad vedoucí Hřebčí 3:1 i přes početní převahu hostů ve druhé půli. Tochovice zase porazily druhý tým tabulky Libušín na jeho hřišti 4:3 a stejně jako my hrály ve druhém poločase v deseti,“ připomněl Jiří Hausner, který přidal další poznatek: „Domácí měli v sestavě čtyři bývalé ligové hráče, což je jejich hlavní síla. Na naší straně je většina mladých kluků, kteří se nechtějí dát a touží ukázat, že fotbal také umějí hrát. Hrál se hezký, otevřený, útočný fotbal, jen mi tam chybělo lepší bránění, ale to by si zase diváci nic neužili.“


Skóre se přelévalo, do kabin se šlo za stavu 3:1 pro Tochovice. „Skóre bylo jak na houpačce. Musím připomenout, že jsme měli dobrý vstup do utkání, za stavu 0:0 dvě tutovky, nastřelili jsme tyč. Pak přišel trest, a hodně tvrdý, v podobě tří branek domácích. To na body moc nevypadalo, ale přišla naše hezká akce, snížení na 3:1 a poločas. V kabině jsme si něco řekli, ani ne moc nahlas,“ směje se Hausner.


POLOČASOVÝ ZVRAT


Po obrátce došlo ke zvratu. Hostům se po změně stran podařilo vstřelit tři branky během pouhých deseti minut. Zásluhou Štěpničky, Pužíka a Zadiny se rázem dostali do vedení 3:4. „Neproměnili jsme šanci na vedení 4:1 a soupeř nás následně potrestal třemi góly a dostal se do vedení,“ podotkl trenér domácích Ladislav Černý. „Za deset minut jsme dali tři branky a šli do vedení. Bohužel hned přijde nakopnutý míč domácích do vápna, pád hráče a samozřejmě penalta. Co říci? Raději nic. Pak jsme chybovali, což se dá odpustit snad v přípravce a byli zase dole,“ zlobil se Jiří Hausner.


Jenže jeho tým to nezabalil a sedm minut před koncem vyrovnal Nový. „Po stažení Tomáš Srpa jsme kopali z pětadvaceti metrů trestňák, ty Půža (Pužík) umí. Gólman střelu vyrazil, ale Dan (Nový) byl první u odraženého míče a propálil do sítě. Pak už byl konec a šlo se na penalty,“ popsal vyrovnání kouč hostů.


Komárov zvládl i penaltový rozstřel a přivezl bod navíc. „Jsme rádi za každý bod. A pokud vezeme domů dva, o to víc nás to těší. Navíc když víme, že v Tochovicích se moc neboduje, za posledních devatenáct mistrovských utkání v řadě, byť tentokrát jen na penalty, je to jejich teprve druhá porážka,“ měl důvod k úsměvu Jiří Hausner.


CERHOVICE NEUSPĚLY


Druhý tým tabulky byl nad síly cerhovického Unionu, i když domácí nemuseli s Libušínem prohrát, především po změně stran podali dobrý výkon.


Nejdřív však Sejtarija doklepl ránu Křemena, a když domácí srovnali Šmídem, udeřil dvakrát Abrham. Na 1:2 se trefil sám, pak posadil merunu přesně na hlavu Křemena. Po obrátce ale hráli hlavně domácí a v 75. minutě zkušený Fulín zaslouženě snížil. V závěru ale utekl Havrda a rozhodl.