KOSOŘ – KOMÁROV 0:2 (0:1)

Utkání se hrálo na umělé trávě v Radotíně. „Já osobně umělou trávu nemusím,“ přiznal brankář hostů Milan Herco, který dodal: „Ale pro náš tým, který je na tom technicky velmi dobře a hra po zemi nám vyhovuje, to byla lepší varianta.“

Většina umělek má o něco menší rozměry než na jaké jsou hráči zvyklí. „V Radotíně je hřiště také malé, každá standardní situace je nebezpečná, ale kluci to dobře odskákali,“ chválil spoluhráče Herco. 

Sám se mohl radovat ze vstřelených gólů jeho spoluhráčů. „První branka padla po krásně kopnuté standardce od Ládi Koláře na zadní tyč, kde v pádu zakončoval Daniel Nový. Při druhé brance Daniel Nový prošel vápnem přes dva hráče, předložil Srpovi balon na malé vápno a ten s prvního doteku nedal domácímu brankáři šanci,“ popsal gólové zářezy Milan Herco.

Nejvíce ohrožen byl brankář Komárova více než gólově spíše na zdraví. „V druhé půli jsem řešil, jak zastavit krvácení po úderu loktem, ale po fotbalové stránce jsem moc práce neměl, všichni hráli zodpovědně a soupeře do ničeho nepustili,“ řekl Herco.

Tři body jsou pro Komárov dobrým vkladem do jara. V kabině spokojenost. „Začátek soutěže je vždy velmi důležitý, my jsme přivezli z venku tři body a teď je budeme muset doma potvrdit. Poté můžeme říct, že začátek soutěže se nám povedl na výbornou,“ uvažuje gólman Komárova.

Po příchodu z Hořovicka si Herco připsal první nulu za Komárov, což určitě značí něco do kasy. „Na prvním místě jsou ale vždy body. Samozřejmě jsem rád, že v prvním zápase jsme uhráli nulu a zvítězili. Půža mi na plachtu určitě zase něco namaluje, uvidíme, kolik to bude,“ usmíval se Herco.

Zajímavostí utkání bylo, že v ochozech bylo více diváků z Komárova než domácích. „Chtěl bych pochválit diváky, kteří nás přijeli do Radotína podpořit ve velkém počtu a za tom jim patří velké díky,“ vzkazuje strážce svatyně.