Fantastické jaro v podání divizních fotbalistů Hořovicka pokračuje. Svěřenci trenéra Bergera neprohráli ani v sedmém jarním kole, v němž si navíc připsali cenný skalp vedoucích Strakonic. Hosté sice byli hodinu mírně lepší, na výborného brankáře Mojžíše ale nevyzráli. A když se v 62. minutě prosadil Rampa, převzali otěže pevně do svých rukou domácí.

Hořovicko – Strakonice 2:0

První poločas příliš pohledného fotbalu nepřinesl. Míč létal hodně vzduchem a pěkných kombinací bylo k vidění jako šafránu. Hořovičtí si vypracovali tři náznaky šancí. Jenže Šmíd střílel nad branku a nepřesné byly i hlavičky Rampy a Běža. Strakoničtí také v útoku neexcelovali, Mojžíš ovšem musel několikrát zasahovat. Se střelou Kánika z nulového úhlu si ovšem v pohodě poradil. Nejnebezpečnější pokus prvního poločasu byl k vidění ve 42. minutě. To rozhodčí Cupl nařídil trestný kop z hranice šestnáctky a následnou hodně prudkou střelu Glazunova, která prošla skrz zeď, Mojžíš reflexivně vyrazil.

OHLAS TRENÉRA HOŘOVICKA JANA BERGERA NAJDETE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ BEROUNSKÉHO DENÍKU

Po změně stran začali mít hosté výraznější převahu. Domácí často jen odkopávali míče, čímž stupňovali tlak soupeře. V 57. minutě se Strakonice mohly dostat do vedení. Peroutka hlavičkoval do odkryté branky, jenže Mojžíš předvedl fantastický zákrok a tutovku zneškodnil. Rozhodčí se snažili hostům pomoct, jak se dalo, nebylo jim to ale nic platné. V 62. minutě si Hrbáč povodil obránce, následně našel centrem volného Rampu, který poslal Hořovicko do vedení. Od tohoto momentu domácí již svého soupeře k ničemu nepustili. Naopak v 77. minutě si na dlouhý míč naběhl Vokáč a parádní křižnou střelou zajistil Hořovicku dvougólové vedení. To si pak domácí s přehledem pohlídali. V poslední minutě navíc mohl přidat třetí branku Sklenář, který ale trefil tyč prázdné branky.

Branky: 62. Rampa, 77. Vokáč. Rozhodčí: Cupl. ŽK: Benedikt (S). Diváci: 250.

Hořovice: Mojžíš - Šmíd, Pivoňka, Kaufman, Bežó - Šubert (80. Sklenář), Nademlejnský, Rampa, Vokáč (80. Větrovský) - Hrbáč, Kolář (78. Diviš).