Hořovice-Hvozdnice 3:4

Fotbal, I.A třída

V úvodu první půle se hrálo nahoru, dolů, ale bez šancí. S přibývajícími minutami domácí začali určovat tempo hry a z převahy přišly následně i dva góly. Ve 37. minutě po pasu Švarce otevřel skore utkání Šmíd. Ve 44. minutě pak přišla přímočará akce, která začala u Šimůnka. Hořovický záložník přešel přes dva hráče a poslal Štěpničku do brejku, který znamenal vedení 2:0.

Druhý poločas přinesl výrazné změny. Především na hřiště přišli dva noví hráči na straně hostů, a to Bartůšek (34 let) a Fafejta (39 let). Zkušení fotbalisté Hvozdnice hru oživili a měli velkou zásluhu na zlepšeném výkonů hostů, který byl korunován čtyřmi góly. Snad je škoda, že na vývoj utkání nereagovala lavička náhradníků na straně domácích. Hosté snížili již ve 48. minutě, kdy po hrubce domácí obrany zasunul Fábera míč do odkryté části branky – 2:1.

O deset minut později hosté udeřili podruhé. Obermajerovu střelu sice Šmerhovský dokázal vyrazit, dorážka ale již byla gólová. V té době obrana Hořovic často chybovala, citelně jí chyběl Rak. V 63. minutě se Hvozdnice dostala do vedení, když Obermajer obešel vše, co mu stálo v cestě a zakončil do prázdné branky – 2:3. Poslední gól na straně hostů zařídil opět agilní a umluvený Obermajer, který zvýšil již na 2:4. V 84. minutě vykřesal pro domácí jiskru naděje s chutí hrající Štěpnička, který úspěšně zakončil svůj průnik a snížil tak na 3:4.Hosté si ale v posledních minutách své vedení takticky pohlídali. Za týden zamíří hořovičtí fotbalisté na hřiště Tatranu Rakovník.

Branky: Štěpnička 2, Šmíd – Obermajer 3, Fábera. ŽK: Štěpnička – Růžička. Rozhodčí: Rybka. Poločas: 2:0. Diváků: 120.

Hořovice: Šmerhovský – Švarc, Novák, Slepička, Eichenmann, Šimůnek, Hlavsa, Šmíd, Kuška R., Štěpnička, Kolář.

Hvozdnice: Marko D. – Hampl (Bartásek), Marko T., Mráz, Růžička, Zámečník, Farka, Pšenička, Petschl (Fafejta), Obermajer, Fábera.