Sokol Branov – Hořovicko B 3:6

Hořovičtí si nemohli přát lepší začátek. Hned po výkopu předvedli akci na tři doteky a gólman Bartyzal po střele Maška bezmocně lovil míč z branky. Poté se hrál vcelku pohledný fotbal. V rozmezí mezi patnáctou a třicátou minutou Branov třemi brankami otočil stav na 3:1.
Druhý poločas pak naprosto opanovali hráči Hořovicka. Hosté opět skórovali hned po výkonu a po rychlé akci se znovu prosadil muž prvních vteřin Mašek. O vyrovnání se pak při rohu postaral Novák a Hořovicko si i nadále vytvářelo šance. Brankář Bartyzal ovšem dvakrát výtečně zakročil. Hosté se přesto po chvíli dostali do vedení, když Hruška centroval od brankové čáry a domácí si balon srazili do vlastní branky – 3:4. Branovští pak mohli vyrovnat. V největší šanci Branova postupoval Jirásek sám na branku, Křikava ovšem jeho kličku vystihl. Od šedesáté minuty Branov odešel fyzicky a Hořovicko nadále kralovalo. V 75. minutě hosté kopali penaltu a Hruška s přehledem upravil na 3:5. Definitivní podobu pak dal výsledku Štěpnička, jehož střela zpoza vápna zapadla přesně k tyči.

„Celý zápas jsme hráli dobře, v první půli trochu opatrně. Prohrávali jsme díky tomu, že jsme kazili hodně přihrávek a soupeř chodil do brejků. Ve druhé půli jsme to zpřesnili a soupeře jsme přehráli,“ uvedl trenér Hořovicka B Jan Bežó, který zmínil i fakt, že domácím zhruba po hodině hry odešly síly. „Kluci z Branova šlapali vodu. Přehráli jsme je i fyzicky,“ uvedl Bežó, kterého těšilo, že Hořovičtí soupeře převýšili po herní i fyzické stránce. „Spokojený jsem i s nasazením až do konce utkání,“ dodal Bežó.

Rezerva Hořovicka tedy vyhrála i třetí přípravné utkání. Kam směřují ambice celku? „Nechceme hrát o záchranu,“ zmínil trenér Hořovicka, který výsledky z přípravy nepřeceňuje. K prvnímu mistrovskému utkání vyrazí Hořovičtí v neděli na hřiště Letů.

Sokol Branov: Bartyzal – Tkáč, Šika, Sado, Horn – Hanzl, Jirásek, Kruba, Dubský – Štiller, Konopásek. Střídal Sklenička.

FK Hořovicko: Křikava - Šimůnek, Albl (46. Pelikán), Kovařík, Diviš - Hruška, Kadeřábek, Hlaváček (46. Pavlis), Mašek - Novák, Štěpnička.