Tribuny rozjásal v šesté minutě Dvořák, který využil chyby hostující defenzivy, byl u míče dříve než brankář a střílel prakticky do prázdné branky – 1:0. „Byla to moje velká chyba, omlouvám se za ní," hlesl v kabině Timothy Pelikán.


Hořovicko ale odpovědělo vzápětí. Už v osmé minutě se při nedorozumění mezi domácími hráči dostal k míči hostující kapitán Jan Bežó a pohotovou střelou z dvaceti metrů se mu podařilo dát parádní branku a srovnat skóre na 1:1. „Byl to můj první gól ve třetí lize a stál za to," přidal komentář úspěšný střelec. „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Na to jsme se připravovali, že budeme prvních deset minut napadat. Dali jsme branku, měli jsme další příležitosti, které jsme neproměnili, soupeř nás pak potrestal krásným gólem z větší vzdálenosti. To se chytat nedalo," zhodnotil začátek trenér Tachova Pavel Vaigl.

Ilustrační foto
Nad budoucností koupaliště visí otazník


Nerozhodný stav však nevydržel dlouho, už v 11. minutě šel Tachov opět do vedení, tentokrát po rohovém kopu nejvýše vyskočil a přesně hlavičkoval na 2:1 Hájovský. „Tři hráči nastoupili se sebezapřením, bylo to těžké. Domácí měli velkou výškovou převahu, proto trenéři přeskupili řady a hrálo se systémem 4 – 5 – 1 a naše hra se vylepšila," prozradil reakci na gól vedoucí hostů Jan Bežó starší.


Hořovicko se snažilo zvrátit stav protiútoky, i když územní převahu si po celý první poločas držel Tachov. K vyrovnání měl blízko ve 40. minutě Šubert, ale míč, kterým překonal obranu i gólmana Turka, jen škrtl pravou tyč. „To byla smůla, ještě jsem myslel, že to doklepne Vojta Zítek, ale nevyšlo to," smutnil Jan Šubert.


Po změně stran přišlo dvakrát nedáš – dostaneš. „Tutovku měl Dominik Hašek, ale zamířil z jasné pozice vedle," řekl Jan Bežó st. Na druhé straně zvýšil hlavou na 3:1 Kyndl. Další tutovku hostů měl v 57. minutě Aubrecht, ale nedokázal přehodit ležícího Turka. V 61. minutě střílel Hoffmann, míč se dostal k volnému Došlému a ten lehce dorazil na 4:1.

Ilustrační foto.
Žebrák to ještě nezabalil

„Tachov pak kontroloval hru, my už jsme skoro nic neměli. Minuty ve třetí lize si pak připsali střídající dorostenci. Domácí vyhráli zaslouženě," uvedl vedoucí týmu Hořovicka. „Utkání i přes konečný výsledek bylo velice těžké. V týmu má Hořovicko velice šikovné kluky," dodal Pavel Vaigl.
Zpravodajství z Tachova připravili Jiří Kohout a Miroslav Jirásek.