Meteor - Hořovicko 1:0

Trenér Berger neměl v prvním přípravném utkání k dispozici kompletní kádr. Chyběli například Šubert, Šmíd nebo Štěpnička. V prvním poločase hrály oba celky především na obranu a diváci čekali na šance marně. Za zmínku stojí snad jen střela Vokáče a hlavička v podání domácího hráče. Skóre se ale neměnilo.

O poločase vystřídal Koláře zkušený Žalud a celek Hořovicka přeskupil řady. Obrana tedy hrála ve složení Žalud, Kaufman, Zítka, Bežó a počínala si velmi solidně. V úvodu druhé půle byli hosté z Hořovic aktivnější a vypracovali si i dvě pěkné šance. Střelu Vokáče ovšem gólman Meteoru vyrazil a gólem pak neskončila ani střela Rampy. S postupem času se ale Hořovičtí ze hřiště začali vytrácet a Meteor si vypracoval převahu. A z ní vyplynuly i šance. Brankář Mojžíš a poté i střídající Křikava ovšem chytali výtečně. Jediný gól utkání nakonec padl asi deset minut před koncem, kdy Meteor kopal standardku a centr se od jednoho z hráčů hodně šťastně odrazil za záda bezmocného Křikavy. Ve zbytku utkání se pak Hořovičtí hnali na vyrovnáním. Wágner ani Zítek ale gólmana Meteoru nepřekonali a Hořovičtí tak odešli ze hřiště poraženi.

Trenér Hořovicka Jan Berger bral porážku s nadhledem. „Je to první utkání přípravy. Kluci jsou v těžké zátěži. Myslím si, že to odvedlo své. Hráli jsme proti kvalitnímu mančaftu, sice jsme prohráli chybou 0:1, ale jsem spokojen se všemi,“ uvedl Berger, který se vyjádřil i na adresu dvou nových tváří. „Martina Žaluda jsem viděl poprvé a musím říct, že vypadá velice dobře. I Zítka vypadá dobře. Pokud budou takhle pokračovat, tak si myslím, že se stoprocentně zapracují do mančaftu,“ podotkl trenér Hořovicka Berger.

Hořovicko: Mojžíš (60. Křikava) Bežó, Kaufman, Zítka, Vágner Vokáč, Nademlejnský, Rampa, Hruška (60. Diviš) Kolář (46. Žalud), Zítek.