„Někteří hráči vlastně až v sedmdesáté minutě zjistili, že hrají mistrovské utkání. Někdy mi připadá, že na taktické přípravě mužstva jsou někteří duchem mimo,“ zlobil se trenér Novotný.


A také měl proč. Na konci první desetiminutovky se prosadil sám proti Hercovi kapitán hostů Severin. Hořovicko se nemohlo nastartovat, hosté bránili a na fotbal se moc koukat nedalo. Za zmínku stojí únik Ansumy, který ustál penaltový atak Hamouze a přihrával na osmaceného Karvánka, střela ale byla zblokována. Posílit naděje na obrat měl Hajdarevič, ale ten po obrátce sledoval, jak Sklenka trefil přesně šibenici. Poté přišel na hřiště ještě Nademlejnský, ale zvrat se nedostavoval.


Nejprve domácí publikum bouřilo po stáhnutí Ansumy ve vápně. „Jasná penalta. Vůbec sudí byl na nás nějak přísnější než na hosty, o čemž svědčí počet žlutých karet. Nic to nemění na tom, že jsme se nemohli dostat do tempa,“ řekl vedoucí mužstva Jan Bežó. 
Hořovicko se probudilo až dvacet minut před koncem. To však v jeho síti přistál už třetí gól opět zásluhou Sklenky. „Přes změť hráčů jsem míč vůbec neviděl, najednou někde vyplaval a bylo to,“ smutnil brankář Milan Herco. Ten se vzápětí zaskvěl chycenou penaltou, domácí přežili ještě břevno. 

Ilustrační foto.
Taneční kurzy jsou drahé, zájem je ale velký
ilustrační foto
Králův Dvůr zaskočil Mezouň


A pak se najednou obraz hry změnil. V poslední dvacetiminutovce měli domácí drtivý tlak, který vyústil ve snižovací góly v podání Ansumy a Bělohlávka. Za tuto chvíli mohlo Hořovicko vstřelit snad šest gólů, po rozích zahrozil dvakrát hlavou Bežó, jednou brankář Kabele likvidoval jeho pokus za pomoci tyče. Ansumova i Mojdlova střela mířily těsně vedle. Vyrovnat se Hořovicku nepodařilo. 


„V závěru se hráči vydali, za to jsme si zasloužili vyrovnat. Jsem ale nespokojen. V klubu funguje všechno perfektně, ale teď nám chybí hlad po fotbale. Trénujeme jako málokde, ale v zápase prodáme tak čtyřicet procent našich schopností. Musíme makat dál,“ dodal trenér Pavel Novotný.