Fortuna ČFL: Hořovicko – Převýšov 1:2 (1:2)

Hned ve třicáté vteřině předvedla obrana hostů laxní přístup, Zítek se dostal mezi stopera a brankáře, který jej podrazil. Cvaklo to pěkně, ale sudí zákrok jako nedovolený neposoudil.

A po chvíli udeřilo na druhé straně, když hosté dali gól po trestném kopu Karala – 0:1. Ještě hůře pro domácí bylo po půlhodině hry, když nikdo nedokázal zastavit Krajáka a ten zamířil přesně k tyči Hercovy branky – 0:2.

Domácí se snažili, Březinův pokus lapil brankář Vízek, Haškovu průniku zamezil obětavě obránce. Před poločasem zahrávali domácí roh, po závaru se k míči dostával Bežó, který byl poražen Veselkou. Penaltou Kaufman nepohrdl – 1:2. „První poločas byl zcela v režii soupeře, hrál sebevědomě, byl silný v osobních soubojích a hodně kvalitní na míči," viděl průběh trenér domácích Pavel Aubrecht, který dodal: „My jsme měli v úmyslu hrát poctivý fotbal, aktivně proti soupeři a po zisku míče jít rychle nahoru. Bohužel na hřišti jsme to nedokázali zrealizovat. Neustále jsme někam ustupovali, prohrávali osobní souboje a neměli potřebnou herní kvalitu."

Po přestávce se výkon domácích zlepšil a když přežili nebezpečnou hlavičku Bastina, nadechli se k náporu. Ten byl nejvyšší kolem 70. minuty, ale hosté snahu Hořovicka utlumili a vítězství udrželi. „Druhý poločas už byl od nás lepší, kluci projevili snahu s výsledkem něco udělat, ale jen to nestačilo," řekl Aubrecht, jenž si povzdechl: „Dostáváme neskutečně laciné góly, které naši snahu devalvují, nemáme se o co opřít, jsme zranitelní."

V sobotu cestuje Hořovicko na Vyšehrad.