Úplně ale ne, protože jedno z utkání víkendového programu nebylo odehráno. „V pátek bylo na tréninku pouze deset hráčů, někteří v dost špatném zdravotním stavu. Další postihla chřipková epidemie. Proto jsme se dohodli se Zápy, že o víkendu hrát nebudeme,“ osvětlil příčinu nesehrání utkání třetiligových celků vedoucí Králova Dvora Luboše Řehořek.

Jestli se utkání bude dohrávat, je ve hvězdách. „Spíše ale ne. Generálku máme už domluvenou. Navíc mají být velké mrazy, takže se Zápy zřejmě hrát nebudeme. Zvláště, když o jejich prvním místě v turnaji je rozhodnuto,“ uvedl Luboš Řehořek.

Další utkání se ale hrála, v jednom z nich nastoupilo Hořovicko proti domácímu Meteoru. Tým trenéra Pavla Novotného měl jistou druhou příčku v turnaji, chtěl ale vyhrát. To se však nepovedlo, když Meteor zvítězil 3:1.

V dresu Hořovicka naskočil podruhé v turnaji mladíček Jan Mach, jenž vynechal podstatnou část zimní přípravy. „Je to tak, naskočil jsem relativně pozdě. Měl jsem natržený lýtkový sval, ale vše je už v pořádku,“ řekl Jan Mach.

Sudí pískal na podzim i utkání dorostenecké I. A třídy.
Martin Červenka: Vždycky potěší, když vám po zápase poděkují

Střelecky byl úspěšný v týdnu při přípravě na Spartaku Příbram, kde vstřelil dvě branky. „Proti Meteoru se nám mnoho nedařilo. Já jsem se ke gólovkám mockrát nedostal, ale v začátku druhé půle jsme měli příležitostí plno,“ uvedl Mach.

Už v 5. minutě šel Meteor do vedení. „První gól jsme obdrželi po centru do vápna, kde se míč odrazil k volnému hráči okolo penalty a ten pohotově vystřelil,“ popsal branku Jan Mach.

Před přestávkou Hořovicko vyrovnalo zásluhou Patrika Bergera. U tohoto hráče můžeme prozradit, že jeho přestup do Hořovicka byl již stvrzen. Syn slavného českého reprezentanta se zabydlel ve středu zálohy týmu zpod Remízku.

Ve druhém poločase se hra trochu vyostřila, navíc Meteor skóroval dvacet minut před koncem podruhé. „Druhý gól domácích padl ze sporné penalty, po které museli dva hráči opustit hřiště kvůli slovním potyčkám, které se nelíbily rozhodčímu,“ podotkl Jan Mach.

Hořovicko se pak snažilo o vyrovnání, ale to se nezdařilo. „Sestava byla kvůli vynuceným změnám poté hodně zamotaná. Třetí gól jsme dostali v závěru z individuální akce šikovného protihráče,“ dodal k dění na hřišti Jan Mach.

Turnaj na Meteoru tedy skončil. Co říci závěrem? „Byl dobře obsazen a kvalitně zajištěn jak pořadatelsky, tak třeba rozhodčími. Myslím, že příští rok se přihlásíme zase. Bylo to dobré vyplnění přípravy,“ uvedl vedoucí Králova Dvora Luboš Řehořek.

„Souhlasím. Turnaj měl velice dobrou úroveň, bylo hodně celků z České fotbalové ligy a divize, což jsou hodně kvalitní soutěže,“ chválil Jan Mach.

Hořovicko má plánovanou poslední přípravu už ve středu. „Není ale jisté, zda budeme se Zličínem hrát. Jsou hlášeny velké mrazy, asi by nemělo riskovat deset dnů před zahájením soutěže nějaké větší onemocnění týmů. Ale ještě není rozhodnuto, vše probereme se soupeřem na základě předpovědi počasí na středu,“ potvrdil trenér Hořovicka Pavel Novotný.

Ilustrační foto.
Nezapomeňte na členské příspěvky!