Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a diváci měli často důvod k potlesku. Mojdlovu ránu vyrazil gólman Capouch s vypětím všech sil nohama, ale na konci první čtvrthodiny už byl krátký na zakončení Ansumy po kombinační akci.

Při jednom gólu ale nemělo zůstat, když Hořovicko svého soupeře válcovalo. Jenže Ansuma nedokázal usměrnit svůj pohyb a míč při tisíciprocentní šanci poslal vedle, po něm Doležal ze strany poslal ránu nad a Karvánkovu gólovou střelu vyrazil Capouch reflexivně rukou. Na konci první půle se dostali ke slovu i hosté, kteří si vytvořili mírnou převahu, v největší šanci však zamířili nad Hercovu branku. „Měli jsme dát tři čtyři góly z vyložených šancí a bylo vše jasné,“ krčil rameny trenér domácích Pavel Novotný.

Ilustrační foto
Sabou: Z naší strany byl úvod snový

Ve druhé půli držely oba celky diváky v napětí, ale dvacet minut před koncem bylo rozhodnuto. Bežó vyslal ulici pro Ansumu a ten mohl podruhé předvést své gólové tanečky. „Druhý gól domácích rozhodl o vítězství Hořovicka,“ mínil trenér hostů Ladislav Šach.

Po chvíli se skvěle trefil ze třiceti metrů přesně k tyči Graf a po něm pečetil obloučkem přes vyběhnutého Capoucha Mojdl. V závěru šel po faulu na unikajícího Ansumu po druhé žluté kartě pod sprchy hostující Lípa. A pak už domácí slavili.

Ilustrační foto
Brankáři scházeli, v Cerhovicích padlo sedm gólů