Svěřenci trenéra Bergera uhráli ve třech utkáních sedm bodů a formu potvrdili i v Třeboni, kde zaslouženě vyhráli 2:1.

Třeboň - Hořovicko 1:2

Hořovičtí začali na půdě Třeboně aktivně a ve 13. minutě se dostali zaslouženě do vedení, když se parádní křížnou střelou prosadil Bežó. „Byl to nádherný gól,“ uvedl asistent trenéra Roman Šmerhovský. Hosté pokračovali ve výtečném výkonu a po chvíli si vypracovali dvě velké šance, které ale neproměnili. „Mohli jsme dát na 2:0. Jak to ale bývá, když to nedáš, dostali jsme na 1:1. Tři hráči se tam nechali hloupě obehrát,“ zmínil k vyrovnávací trefě Šmerhovský a dodal, že gól vstřelili Třeboňští po centru hlavou. V 21. minutě tedy byl stav 1:1. Ve zbytku prvního poločasu měli více ze hry fotbalisté Hořovicka, kteří se ale již střelecky neprosadili. Ani domácím se nepovedlo skórovat a o poločase tak byl stav 1:1. „Kombinačně jsme byli lepší. Kluci makali a jezdili,“ uvedl asistent trenéra Hořovicka.

I po změně stran se více dařilo Hořovicku. Hosté dokázali domácí družstvo přehrát, druhý gól ale stále nepřicházel. Rozhodnutí nakonec bylo k vidění až v závěru utkání. Pět minut před koncem fauloval domácí brankář Koláře a rozhodčí nemohl udělat nic jiného, než nařídit pokutový kop. „Penalta byla naprosto jasná. Brankář vůbec nezasáhl míč, trefil Koláře pěstmi do hlavy,“ podotkl Roman Šmerhovský. Míč si následně na značku desítky postavil tradiční exekutor Luděk Kaufman, který penaltu s přehledem proměnil. Ve zbytku zápasu si již hosté vedení pohlídali a odvezli si tak velmi cenné tři body. „Byli jsme jasně lepší, přehráli jsme je. Celkově jsme si vítězství zasloužili, i trenér domácích přiznal, že jsme byli lepší. Kluci hráli bezvadně, odjezdili to,“ hodnotil zápas spokojený Šmerhovský. Dodejme, že Hořovicko se díky vítězství v tabulce posunulo na třináctou příčku.

Branky za Hořovicko: Bežó, Kaufman z pen. Poločas: 1:1. ŽK: Procházka, Houdek, Janoušek, Sláma – Hrbáč. Rozhodčí: Vít.

Hořovicko: Mojžíš – Bežó, Kaufman, Pivoňka, Šmíd – Vokáč (80. Větrovský), Nademlejnský, Rampa, Keckstein (64. Kolář) – Hrbáč – Sklenář (55. Šubert).