HOŘOVICKO – MALŠE ROUDNÉ 3:0 (2:0)

Domácí začali proti týmu vedenému Rudolfem Otepkou začali zhurta a diváci tleskali. Neuběhla ani minuta a padl gól. Jenže rozhodčí Cihlář viděl Machův faul na brankáře, takže Ansuma se radoval marně. Ve 4. minutě Nademlejnský obloučkem přehodil obranu hostů, Mojdl ale mířil těsně vedle. Po chvíli se řítil do vápna Bežó, byl stržen, ale rozhodčí se v takto brzkém čase neodvážil odpískat penaltu. „Protihráč mě držel za dres, byla to jasná penalta,“ zlobil se domácí kapitán. 


Podruhé se čílil po trestném kopu Otepky, který naštěstí prošel vedle Hercovy branky. Poté už na hřišti úřadoval pouze jeden celek. Ve 23. minutě Mach vydřel míč, předal jej Nademlejnskému, který našel Klimeše, ten nahrál ještě Mojdlovi a domácí středopolař zakončil akci přesnou střelou – 1:0. „Hrajte trpělivě, kombinujte, nebuďte nervózní,“ vybízel své svěřence trenér Pavel Novotný.


Ti dodrželi pokyny, navíc na konci první půlhodiny přihrál Ansuma Klimešovi, který pádil z půlky sám na brankáře Hřebejka a k radosti své i diváků jej s přehledem překonal. Ghaňan v dresu Hořovicka ve druhé půli svůj výkon vyšperkoval i gólem, když protlačil míč do sítě na 3:0. „Ansuma naší obraně dělal velké starosti, silově a technicky je na výši,“ vysekl poklonu asistent hostů Jan Rezek na adresu hořovické posily, která už má něco za sebou a zahrála si i ligu v Ománu za Al-Shabab nebo na Kypru. 


„Gólů jsme ale mohli dát i více, musíme šance proměňovat,“ řekl na konci spokojený Pavel Novotný.