U19: Hořovicko - SK Rakovník 1:0 (0:0)

Branka: 47. Ségl. Rozhodčí: Švagr, Ježek, Polák. Diváků: 40.

FK Hořovicko: Březina, Trnka F., Hlídek, Krásl, Štajner, Vyšín, Šíma, Hegedüs, Smetana, Berka, Ségl, střídali Trnka D., Peták, Koten.

Utkání hrané na druhém hořovickém hřišti bylo plné osobních soubojů, diváci ale viděli velmi dobré nasazení obou týmů.

V prvním poločase se zaskvěl pěknou robinzonádou gólman domácích Březina, na druhé straně domácí trefili tyčku. „Už před zápasem nám trenér řekl, že soupeř přes zimu posílil kádr o hráče Dukly Praha a Vyšehradu, a že nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Hrálo se na těžkém terénu, což si myslím, že soupeři vyhovovalo, jelikož nepatří k těm, kteří preferují kombinační styl hry. O přestávce jsme si řekli, že musíme nadále bojovat a hlavně hrát v klidu. V prvním poločase jsme se často zbytečně balónů zbavovali. Trenér nás také nabádal, ať jsme trpěliví, ono to přijde,“ uvedl kapitán domácích Jan Smetana.

O výhře rozhodli domácí hned po obrátce. „Šaňo (Hegedüs) dával centr, pak to někdo tečoval a já vstřelil gól po zemi blízko levé tyčky,“ popsal branku její autor Michal Ségl.

Hořovicko vedoucí branka posadila na koně a bylo lepším týmem. „Po přestávce to byl hodně uklidňující gól,“ potvrzuje Ségl. „Po gólu Sigiho přišlo relativní uklidnění. Myslím si, že tento gól nám dodal více klidu, i když závěr zápasu byl z naší strany hodně nervózní. Soupeř hru po našem gólu otevřel a my jsme tak hrozili z brejků, které jsme bohužel gólově nevyjádřili. Nakonec jsme ale zápas dovedli do vítězného konce,“ uvedl Smetana. Sám se uvedl pěkným trestným kopem, který zastavila spojnice. „Lituji toho. Kdybychom přidali druhý gól, tak bychom definitivně zlomili odpor hostů. V utkání jsme měli spoustu dobrých šancí na skórování, bohužel jsme měli i smůlu. Naštěstí ale jeden gól stačil ke třem bodům, které jsou velmi cenné,“ mnul si ruce Smetana. Pro oba týmy bylo utkání na těžkém terénu hodně těžké. „Po fyzické stránce jsem necítil únavu, byl to první zápas. A já jsem byl hrozně dobře naladěn, únava šla stranou. Zápas se mi líbil, hlavně na takovém terénu,“ řekl Michal Ségl.

Pro Hořovicko to byl dobrý vstup do divizního jara. „Myslím si, že ano. Zimní příprava neproběhla tak, jak jsme si představovali, takže rozhodně tři body na úvod jarní části bereme všemi deseti, i vzhledem k tomu, že následující dvě utkání odehrajeme na půdě Malše Roudné, která se nachází na druhém místě tabulky, a Motorletu Praha, který je v těsném závěsu za námi. Jsem také rád, že nás posílil Filip Berka, který do našeho mužstva vnese větší kvalitu v ofenzivě, což potvrdil i v prvním utkání za náš tým,“ dodal Jan Smetana.