KOLÍN – HOŘOVICKO 1:1

Po vítězném duelu s Vlašimí vstupovali domácí fotbalisté do utkání v roli favorita. Tu však nepotvrdili, značnou měrou k tomu přispěli výtečným výkonem hráči hostů.

„Utkání na těžkém terénu jsme proti diviznímu týmu nechtěli podcenit, ale výsledek čtrnáct dní před mistrákem není příznivý," přiznal trenér Kolína Ladislav Bobek. „Samozřejmě to překvapení je, ale pořád je to pro oba celky přípravy. Z naší strany jsem rád, že nám to nějakým způsobem funguje a že kluci vědí, co mají hrát, i když to některým stále musím zdůrazňovat. Nemůžeme hrát něco, na co nemáme, snažíme se hrát, co umíme, a to jsme také v Kolíně převedli," uvedl jeho protějšek Petr Vrabec.

Kolín se snažil o aktivní pojetí hry, často však narážel na dobrou obranu soupeře. Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, podnikli hosté jednu z posledních akcí. A ta byla nakonec gólová. Na jejím konci byl skórující Zítek. Kouč Hořovicka mohl čtrnáct dnů před zahájením mistrovských soutěží hledat pozitiva ve hře jeho týmu. „Dali jsme gól po fantastické akci. Funguje nám to vzadu, daří se nám rychlý přechod do protiútoků, což potřebujeme. Hlavně hrajeme jako tým," vypočítává Petr Vrabec.

Hořovicko se po slibném vedení ve druhé půli především po příchodu Ježdíka ocitlo v ohrožení při sérii centrovaných míčů, z nichž jeden byl úspěšný. „Bohužel, těch centrů tam bylo až moc. Musím říci, že hráči to vzadu odtrkali dobře, až na ten jeden. Všechno se prostě ubránit nedá," dodal kouč Hořovicka. Brankář Herco kapituloval až čtrnáct minut před koncem, kdy ho překonal Teplý.

V závěru se ještě hnal na brankáře domácích Srp, jeho střelu však vytěsnil brankář na roh. Hořovicko se v poslední přípravě utká s Horními Měcholupy, hrát by se mělo v sobotu od 11 hodin.