Celek z Hořovic v zimní přestávce opustila řada fotbalistů a vzhledem k tomu, že v Hořovicku nemají finanční prostředky na rozdávání, musel trenér Mysliveček vsadit na mladé hráče, kterým chybí důležité zkušenosti, ale také kvalita pro divizní soutěž. „Kdybych měl možnost, takto bych mužstvo nikdy nesestavil,“ poznamenal trenér Jaromír Mysliveček.

Odepisované Hořovicko dokázalo po celé jaro držet krok se soupeři a nyní má záchranu doslova nadosah. Jak ale říká známé pořekadlo: „Poslední krok bývá nejtěžší.“ A toho si je vědom i trenér Mysliveček. Hořovicko potřebuje vybojovat tři body, aby mělo definitivní jistotu. A vlastně by celku z Hořovic stačilo k udržení, kdyby v sobotu Dukla Praha B prohrála doma s Řevnicemi. „Kalkulace nepřipouštím. Musíme koukat jen na sebe,“ má jasno Mysliveček.

A tak se Hořovičtí pokusí v sobotu urvat tři body na půdě Doubravky. Trenér má soupeře dobře přečteného, bydlí totiž blízko hřiště, kde Doubravka hraje. „Chodím tam často,“ přiznal Mysliveček.

Celek Doubravky nebude hrát doma pod tlakem, delší dobu je již zachráněn. „Bude to velmi těžký zápas. Navíc jak píše Deník, končí tam trenér, takže to bude poslední domácí zápas, rozlučka. Nemám z toho dobrý pocit,“ poznamenal Mysliveček, který má obavy z psychiky nezkušených hráčů. Přesto se Hořovičtí pokusí zajistit si definitivu v sobotu. „Nechat si to na poslední utkání, to je vždy nepříjemné. To nejsou dobré zápasy, nervy pracují,“ dodal kouč.