„Na to, že jsme hráli oproti jaru bez tří hráčů základu, se nám zvláště první poločas hodně povedl. Ve druhém jsme se dostali pod tlak. Nějakým způsobem jsme to přežili a zvýšili jsme na 2:0. Po jejich kontaktním gólu jsme ten zápas v pohodě udrželi. S výkonem i nasazením, na to, jak oboustranně vypadal fotbal, musím být spokojený,“ uvedl trenér Hořovicka Pavel Trávník, který v Domažlicích postrádal opory Mojžíše, Pivoňku a Rampu. Navíc Hrbáč s Chrdlem do utkání zasáhli až ve druhém poločase. „Původně jsem chtěl jít do zápasu s jedenáctkou, se kterou počítám,“ prozradil trenér Trávník. Zranění Rampy a Pivoňky mu ale zhatily plány.

Mladí fotbalisté zastoupili opory

Navíc cestou do Domažlic potkaly nepříjemnosti Jiřího Hrbáče. „Po cestě vletěl do nehody, takže se zdržel a přijel pozdě,“ osvětlil trenér Hořovicka důvod, proč šikovný hráč nastoupil až po změně stran. Až v 55. minutě šel na hřiště útočník Jiří Chrdle. „Byl zraněn, takže to bylo jen na chvilku, aby vyzkoušel, jestli to vydrží,“ podotkl Trávník. Od začátku utkání tedy dostali příležitost mladíci Rybák, Hruška, Pelikán a Zítek. A důvěru trenéra rozhodně nezklamali. „Mladí hráli velmi dobře, hlasitě si řekli o místo v sestavě,“ poznamenal trenér Trávník.

Hořovicko odehrálo v přípravě sedm utkání, ve kterých porazilo Žižkov B, Horní Měcholupy, Rokycany, Tatran Rakovník a Domažlice. Porážku Hořovičtí utrpěli jen na hřišti Písku a v poháru na Vyšehradě. Trenér Trávník je s přípravou spokojen. „Seznamovali jsme se. Poslední dva zápasy ukázaly, že by to mohlo být dobré, že jdeme dobrou cestou. Je cítit, že tým má charakter, že umí bojovat, umí obracet zápasy a že se jen tak nepoloží. To je pozitivní,“ poznamenal trenér Trávník.

Těžký začátek odhalí sílu mužstva

Vedení Hořovicka položilo před mužstvo vysoké ambice být mezi nejlepšími. Mají na to kádr dostatečnou kvalitu? „Já bych řekl, že to rozhodne těžký začátek, kdy máme všechny soupeře, kteří by se tam měli pohybovat. To nám nastaví zrcadlo, jestli jsme schopní hrát tam, kde si představuje vedení. Já si myslím, že v první polovině tabulky bychom měli být,“ dodal trenér Trávník. Dodejme, že v prvních kolech se Hořovičtí střetnou s Českým Krumlovem, Voticemi, Strakonicemi a Benešovem.