V dresu Hořovicka nebude pokračovat záložník Petr Veselý, který zde byl na podzim na hostování z Příbrami. Šikovný hráč zamířil v zimě do Votic. Odešel také útočník Ondřej Veinlich, který šel na přestup do Benešova. Zajímavá situace ji nyní kolem Lukáše Sklenáře, který na podzim oblékal dres Hořovicka. „Nyní je ze Zdic na hostování v Králově Dvoře. Uvidíme, jak se chytne. Pokud se nepropracuje do družstva třetí ligy, zřejmě by přišel k nám. Ale to je zatím ve hvězdách,“ uvedl výkonný ředitel Hořovicka Jan Bežó.

Pivoňka s Hrbáčem okusili i první ligu

Družstvo Středočechů hlásí i příchody. Po několikaletém působení v Králově Dvoře se do Hořovic vrátil zkušený brankář Marek Mojžíš. Hořovičtí se zaměřili hodně na posílení defenzivy. Z Příbrami přišel Antonín Rampa, Kovaříkovi bylo prodlouženo hostování. „Nejvíce jsme jednali s Pískem, odkud jsme získali na hostování dva hráče, kteří nastupovali i za České Budějovice,“ uvedl předseda Luboš Bureš. Hořovičtí získali obránce Romana Pivoňku a ofenzivně laděného záložníka Jiřího Hrbáče. „Oba nám určitě zapadli do koncepce. Trenér Berger si je chválí,“ zmínil Bureš. Dodejme, že oba hráči si v Českých Budějovicích zahráli třetí, druhou i první ligu a v posledních sezonách oblékali dres třetiligového Písku. Hořovičtí testovali také Krupičku z Králova Dvora. Je ale otázkou, jestli nakonec v Hořovicích zůstane. „Je to obránce a těch máme celkem dost,“ zmínil Bežó. Hořovičtí ovšem ještě chtějí kádr posílit. „Do začátku soutěže tlačíme na to, abychom získali vyloženého útočníka. Jednoho máme rozjednaného,“ podotkl Bureš. Dodejme, že do áčka mužů byli také zařazeni tři dorostenci: brankář Martin Zíma, záložník Adam Vokáč a útočník Vojta Zítek. „Myslíme si, že v této sestavě by to mělo stačit na to, abychom se zachránili,“ poznamenal předseda Bureš.

Trenér Jan Berger má velkou autoritu

Největší změna se v zimě udála na postu trenéra. Novým lodivodem Hořovicka je internacionál Jan Berger. „Je to jiný typ trenéra, než je pan Mysliveček. Oba jsou výborní trenéři, každý má jiný systém,“ uvedl Luboš Bureš, který zmínil, že Berger je velká osobnost a má u hráčů značnou autoritu.

Vzhledem k postavení v tabulce, ve které je celek Hořovicka po polovině soutěže na předposledním místě, si nemohou Pod Remízkem dávat jiné cíle, než bojovat o udržení v divizi. „Hlavní cíl je samozřejmě záchrana. Čím více se to blíží k prvnímu mistrovskému utkání, tím více bezesných nocí máme, ale já pevně věřím, že divizi zachráníme,“ uvedl Bureš, kterému je jasné, že hned první zápas s Litolí bude hodně důležitý. „Tam se hraje o šest bodů. Věřím, že to zvládneme,“ dodal Bureš.