Hořovice – Bohemians 3:5

Fotbal, liga st. žáků

Vstup do utkání se modrobílým nepovedl a v 11. minutě již prohrávali domácí po dvou individuálních chybách 0:2. „Soupeř nám vrátil to, co jsme mu udělali v přípravě ve Bzové,“ uvedl hořovický trenér Jindřich Novotný. Poté se až do poločasu stav nezměnil.

Ve druhé půli se ale karta začala obracet a po deseti minutách bylo vyrovnáno. Nejprve se po rohu prosadil Čepelák a na 2:2 poté upravil po centru Součka útočník Václav Šebek. Pak ovšem přišel sporný moment, po kterém se klokani dostali opět do vedení. „Údajně to byl ofsajd, rozhodčí to pustil,“ podotkl trenér Novotný, jehož svěřenci ale nesložili zbraně a opět dokázali vyrovnat. Po rohu se prosadil střelou pod břevno svým druhým gólem v utkání Václav Šebek – 3:3.

„Od tohoto momentu jsme soupeře, který se začal obávat o výsledek, dostali pod tlak,“ uvedl trenér Novotný. Jenže další šance Hořovičtí neproměnili. Závěr utkání se pak domácím opět nepovedl. Pět minut před koncem se Bohemka dostala do vedení – 3:4. Domácí pak vrhli vše do útoku, ale místo vyrovnání v poslední minutě inkasovali na 3:5. I přes porážku byl ale trenér Novotný spokojen. „Obzvlášť ve druhém poločase jsme předvedli obdivuhodný výkon. Zlepšujeme se. Každý zápas v lize je znát,“ dodal Novotný.

Branky za Hořovice: V. Šebek 2, Čepelák. Poločas: 0:2.

Hořovice: Křikava – Petráš, Vaníček, Čepelák, Hybš, Kosnar, Cibulka, T. Šebek, Jaňour, V. Šebek, Souček. Střídali: Pospíšil, Jechort, Spal, Kuzlík. ⋌(vil)