Vítězové mají zatím nejdivočejší výsledky v turnaji. Hostomice buď vysoko prohrají, jako s Loděnicemi 3:6, nebo protivníka zatíží těžkou rychtou. Nižboru nasázely 5:2, teď prakticky sousední Chyňavě 5:0.

Leč mohlo to být i jinak, protože v neurovnaném prvním poločase sice Hostomičtí byli o něco lepším týmem, ale udělali dvě hrubé chyby a Chyňavští borci dvakrát postupovali sami na gólmana Zdeňka Jaroše. Ten potvrdil své kvality, vychytal je a dal svému mužstvu šanci na skvělý výsledek.

Ti toho využili, během dvou minut vstřelil dva slepené góly a po obrátce byli lepší. „Tam už byl rozdíl v soutěžích znát, Chyňava se už na větší odpor nezmohla a našim hráčům se dařilo kombinace," těšilo trenéra Luďka Vyskočila, který nezapomněl pochválit už zmíněného brankáře Jaroše.

A ještě branky vítězů, o které se podělilo pět různých střelců: Bábíček, Kačírek, Stružka, Koryta a Hadraba.

Šéf turnaje František Vršecký se ve svém pohledu na zajímavý duel s Vyskočilem docela shodl. „Výsledek vypadá jasně, ale Chyňava měla podle mého ne dvě, ale tři velké šance a kdyby vedla, mohlo vše být jinak," pochválil černého koně turnaje.

V sobotu se hrají Na Máchovně další dva turnajové duely a do obou zasáhnou čtvrteční soupeři. V tom prvním změří síly od 11 hodin Hostomice v derby se Zdicemi a poté se Chyňava popasuje s béčkem Hořovicka (13). František Vršecký připomíná, že vstupenky si mají diváci ponechat do závěrečné tomboly, která turnaj slavnostně ukončí.

„Zdice hrají v jiné skupině B třídy, ale bereme to jako derby a určitě se na zápas moc těšíme," nezakrývá očekávání hostomický Luděk Vyskočil.

Aktuální tabulka:

1. SK Hostomice⋌ 3 2 0 1 13:8 6
2. AFK Loděnice⋌ 2 1 1 0 6:3 4
3. SK Chyňava⋌ 3 1 1 1 5:9 4
4. FK Hořovicko B⋌ 2 0 2 0 5:5 2
5. FK Olympie Zdice⋌ 2 0 1 1 6:7 1
6. SK Nižbor⋌2 0 1 1 5:8 1