„Na základě nových vládních informací máme velkou radost a oznamujeme, že naše oslavy stoletého výročí od založení klubu SK Hostomice se přeci jen uskuteční v původním termínu, a to 20. června. Budeme rádi, když dorazíte. Věříme, že se máte na co těšit a užijete si s námi tento milník hostomického fotbalu,“ zaznělo v prohlášení hostomického klubu.

Celý program začne v 10 hodin slavnostní schůzí. Od 13 hodin se přímo na hostomickém pažitu představí nejprve týmy fotbalové školičky a mladší přípravky, po nich vyběhnou k utkání mladší žáci a starší přípravka. Pro příchozí je připravena velká lahůdka, kterou je autogramiáda mistrů Evropy z roku 1976 Antonína Panenky a Karola Dobiaše.

Od 15 hodin se střetne A tým SK Hostomice s Duklou Praha, od 17 hodin se představí v hlavním taháku stará garda Hostomic proti vrstevníkům z Bohemians Praha. O zábavu se určitě postará bývalý prvoligový rozhodčí Pavlín Jirků, jehož bonmoty přenášené v průběhu utkání jsou vždy hodně perlivé. Do dresu klokanů by se měli obléci i sparťan Jan Berger a vítěz poháru UEFA Radek Šírl.

A od osmé hodiny večerní v přilehlém areálu zvyklém i na tvrdší rockové pecky roztočí desky DJ Olda Burda při večerní zábavě.