HOSTOMICE – ZDICE 2:0

Domácí vstoupili do zápasu výtečně a převzali otěže zápasu. Brankář Zdic Pánek se musel ohánět, nejprve vytáhl táhlou střelu na roh. Nejvíce ho však vyzkoušel vlastní hráč, ale strážce svatyně stačil zareagovat a odvrátit míč na roh. Hostomice pak měly sérii rohových kopů, ve kterých ale nebyly úspěšné. Poté se osmělili také hosté, ale na přetažený centr Růžička nedosáhl. „Začali jsme zezadu, chtěli jsme to jistit a hrát na brejky, nedostat gól. Věděli jsme, že mají dobré útočníky, zhustili jsme to," prozradil taktiku trenér hostů Miroslav Porsch.

Zmoklí diváci se dočkali branky v 34. minutě, když Aleš Bábíček přistrčil nazpět pro Kubištu, jehož střela skončila v růžku Pánkovy branky – 1:0. V závěru poločasu nedotáhl brejk hostů Froněk, na druhé straně po vracečce Hadraby přestřelil v gólovce Vladyka z malého vápna. Po něm ho z podobné situace napodobil Hadraba.

Druhou půli začali lépe hosté, jenže střídající Macourek nasměroval hlavičku nad břevno. „Kdyby to proměnil, určitě bychom zápas zdramatizovali a možná i hráči by k tomu jinak přistoupili," uvedl Porsch.

V 52. minutě přišel ale zajímavý okamžik, hostující Krůta obdržel žlutou kartu, čímž rozlítil trenéra Porsche, který jej vystřídal. Zdičtí hráči se věnovali více než hře debatám a kritice, což je vyvedlo z koncentrace. To byla cesta Olympie do pekel. A domácí zdické hráče potrestali, když pronikl Aleš Bábíček, který přihrál na desítku Martinu Kačírkovi a ten zamířil přesně – 2:0.

Naději mohl hostům přinést Macourek, ale brankář Zíma ho v 64. minutě vychytal. Zdičtí se pak zlobili na rozhodčího po zákroku brankáře Zímy, který byl v pokutovém území hraniční. Hostomice pak kontrolovaly hru, k čemuž jim dopomohl v 78. minutě Tomáš Svoboda, který obdržel druhou žlutou kartu a předčasně obdržel hřiště.

V závěru se ještě vytáhl brankář hostů Pánek, který bravurně zneškodnil střelu Kubišty, to však bylo ze strany obou celků všechno. Hostomice po vítězství udržely naději na postup do vyšší soutěže, rozhodující duel nastane nejspíše v Podlesí za týden.

„Ze začátku jsme naše předzápasové předsevzetí plnili. Měli jsme několik brejků, které jsme bohužel neproměnili. Jenže pak se náš výkon proměnil v trapnou komedii, protože to, co hráči předvedli hlavně ve svém chování, za to se musím našim příznivcům omluvit. Je mi za ně trapně. V kabině o tom mluvíme, všichni říkají, jdeme jen na fotbal, ale na hřišti je to jinak. Dohrajeme ty dva zápasy, sedneme si a řekneme si, co dále," řekl zdický trenér.

Hostomice splnily úkol. „Dalo by se to tak říci. Minule v Jincích jsme dali gól v poslední minutě, a ač se nám nedařilo, zvládli jsme to. V derby jsme věděli, že Zdice si na nás věří, že to nebude jednoduché, ale kluci to podle mě odehráli perfektně," uvedl trenér domácích Luděk Vyskočil, jehož tým nezaskočila ani změna dresů, když hosté přijeli v červeném: „To jsme si nepřipouštěli. Odehráli jsme to poctivě z obrany a mohli jsme rozhodnout už dříve. Teď nás čeká zápas v Podlesí a klukům jsem říkal, že takový zápas tady pětadvacet let nebyl. Hrajeme přímý zápas o první místo, užijeme si to."