ŽEBRÁK – HOŘOVICKO B 2:4

Domácí fotbalisté začali lépe a po čtvrthodině hry se také dostali do vedení. Po chybě brankáře Křikavy se dostal k míči Dochtor, který následně zamířil do šibenice. Pak se karta otočila. Hořovicko bylo o poznání lepší a vyrovnání bylo jen otázkou času. Hosté se dočkali ve 29. minutě, Kdy Keckstein z hranice šestnáctky propálil Kačírka. Hned o minutu později již Hořovicko vedlo. Při rychlém protiútoku se Ábel dostal za obranu a následně si bez problémů poradil i s vybíhajícím Kačírkem – 1:2. Pak se hra vyrovnala, šance se ale do přestávky již nezrodila. Za zmínku tak stojí jen to, že domácí ještě před přestávkou střídali Michala Dochtora. „Michal nastoupil s horečkou, trochu nás to postihlo. Petr Ťažký a Barborka se omluvili těsně před zápasem. Zápas to samozřejmě ovlivnilo," podotkl trenér Nesnídal.

Po změně stran byli opět mírně lepší domácí, kteří si také vypracovali dvě velké šance. Jenže střelu Nesnídala a hlavičku Součka skvěle zlikvidoval brankář Křikava. Ten si pak ale vybral v 61. minutě slabší chvilku, když mu propadla do sítě dalekonosná střela Sládka. Po vyrovnání ovšem hosté zvýšili obrátky a během chvilky šli opět do vedení. Obrana Žebráku chybovala při rychlém protiútoku Hořovicka a osamocený Kubišta dokázal prostřelit Kačírka – 2:3. Žebrák poté měl převahu, jenže ta byla naprosto jalová. Naopak hosté v 78. minutě přidali pojistku. Rak při rychlém protiútoku podržel balón, Pelikán následně přihrál Ábelovi před prázdnou branku a nebylo co řešit.

Pět minut před koncem sice ještě mohl zápas zdramatizovat Nesnídal, který byl sám ve vápně, branku ale minul. V poslední minutě ještě mohlo Hořovicko přidat pátou trefu, jenže po faulu na Šimůnka, Kačírek zneškodnil Ábelovu penaltu. „I když jsme si situaci zkomplikovali dvěma nesmyslnými góly, tak jsme to dokázali otočit a zvládnout," těšilo po utkání trenér Hořovicka B.

Naopak trenér Žebráku byl hodně nespokojen. „Hrůza a běs. Vůbec jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. Soupeř byl běhavější a důraznější. Naše obrana, to je v současné době jak na třetí třídu. Je to katastrofa, brankářem počínaje, přes obranu, vepředu neuděláme vůbec nic, když si vytvoříme šanci, tak jí trestuhodně zahodíme. To se nedá vůbec hodnotit," nebral si Miroslav Nesnídal servítky.

Trenér Hořovicka si vítězství hodně cenil. „Jsem rád, že jsme to dotáhli a mohli jsme i dát pět gólů. V Žebráku v derby je to velmi milé, i když domácí dnes asi nehráli optimálně, protože Michal Dochtor musel před poločasem střídat. Bylo to pro ně dost velké oslabení," uznal Jan Bežó. Trenér Žebráku těžko hledal po zápase pozitiva. „Bezkrevný výkon k ničemu. Kromě Kebrleho a Míčky není možné jediného hráče hodnotit pozitivně," má jasno Nesnídal, který zmínil, že šlo o nejhorší výkon Spartaku v letošní sezoně. „To rozhodně. My jsme od léta už v přípravě hráli velice dobře, s bojovností. Dobře jsme hráli i hodinu ve Voticích. To byl z naší strany důrazný fotbal. Dneska jsme si ale něco řekli a nikdo to neplní. Myslíme si, že když jsou mladí a někteří mají v nohách zápas, že se porazí sami, ale tak to není," dodal trenér Nesnídal.