KRÁLŮV DVŮR – H. MĚCHOLUPY 2:3

Cábelíci nezačali nejhůře, jenže když už se dostali do šance, jako například Kobler, který byl sám před brankou, tak buď netrefili branku, nebo nechali vyniknout Kudrnu. S postupem času ovšem Králodvorští vlastními chybami dostali hosty na koně. „My hrajeme úplně něco jiného, než si řekneme před zápasem. Chceme hrát jednoduše, nejsme žádní ekvilibristi, ztrácíme ale na prostředku strašně míčů a posíláme soupeře do šancí," poznamenal trenér Kučera. Hosté se několikrát dostali do zakončení a nakonec také jednu ze šancí proměnili. Ve 30. minutě domácí jen koukali na Bartošáka, který měl za hranicí vápna dost času na střelu, a ta mu sedla parádně. Míč zaplul přesně do šibenice. Domácí poté ohrozili branku soupeře až v poslední minutě první půle, kdy po rohu a následném závaru ale skončil míč těsně vedle tyče.

Pokud Králodvorští na začátku druhé půle pomýšleli na rychlé vyrovnání, situace na hřišti pro ně musela být hodně studenou sprchou. Hned na začátku sice mohl skórovat Fulín, kterému se ale zakončení nepovedlo. Na druhé straně pak vzápětí musel Michňa likvidovat šanci hostů. Ve 49. minutě ale již Horní Měcholupy skórovaly. Králodvorští předvedli sérii chyb na vlastní polovině a na konci měcholupské kombinace byl zcela volný Hřebeček. Ten také s přehledem překonal Michňu. „To jsou strašné chyby, hráče máme daleko. Dostali jsme laciný gól na 2:0, pak na 3:0. Vypadalo to hrozivě. Alespoň jsme pak dali ty dvě branky," předznamenal další vývoj.

Za zmínku určitě stojí, že na 3:0 zvýšil Slodowy parádní trefou z přímého kopu, když se míč za záda králodvorského brankáře odrazil od tyče. Po tomto gólu cábelíci konečně začali hrát a výsledek se dostavil vzápětí. O tři minuty později obránce Procházka skvěle zatáhl míč až do šestnáctky, navíc parádně přihrál pod sebe na nabíhajícího Paprčiaka, který pohodlně snížil na 1:3. To ale nebylo vše. Po chvilce Procházka vypálil tvrdě z vápna a Kudrna musel vytáhnout pěkný zákrok. V 65. Minutě bylo na drama zaděláno. Toporčák totiž úžasnou uličkou poslal do šance Paprčiaka, jenž střelou po zemi poslal míč k tyči. Králův Dvůr byl tedy za stavu 2:3 zpět v zápase, navíc do konce zbývalo více než pětadvacet minut. „Vůle tam pak byla, celkem jsme chtěli, ale hrát pětadvacet minut ze zápasu je málo," podotkl Kučera.

Cábelíci se sice i nadále tlačili do útoku, do šance se ale již nedostali. Ve zbytku zápasu se totiž na hřiště vkradlo přespříliš emocí a k vidění byla řada ostrých zákroků. Rozhodčí ale evidentně nechtěl vylučovat. Hosté několikrát využili otevřené králodvorské obrany a například v 75. minutě brankář Michňa předvedl v rozmezí deseti vteřin tři neskutečné zákroky. Skóre se tedy již nezměnilo a Horní Měcholupy vyhrály v Králově Dvoře 3:2. „Trošku jsem se toho bál, protože jsme třikrát za sebou bodovali a už jsme si začali myslet, že jsme výborní. Ale tak to není. Soupeř nás posadil tvrdě na zadek. My jsme dneska byli horší," uznal po utkání trenér cábelíků Miloslav Kučera.