Chlumec nevyzrál v Rudné na exligového gólmana Millera, prohrál 0:3 a je předposlední. Hostomice prohrály v Letech 1:2, dvěma góly je sestřelil Nejepsa.


Blíže se podíváme na zápas Loděnice v Dobříši. 

MFK DOBŘÍŠ B – AFK LODĚNICE 0:0 (PK 3:2)


Dobříš:

Weber 
Karásek - Kadlec - Puchmajer - Horáček / 63´ Liška /
Junek - Kuchař / 70´ Semančík / - Masopust / 80´ Jechort / - Krůta
Karas - Mann / 46´ Šebek /


Loděnice:
Kouba
Majer - Kovač - Petráček - T. Dreksler / 73´ Miška st., 89´ Pavelka /
Šolc - Mráz - Prokop - Žižka - Vyskočil
F. Pospíšil


PK: Šebek, Liška, Puchmajer (A), Junek (N) – Šolc a Mráz (A), F. Pospíšil, Majer, Žižka (N)
Statistika: střely na branku 2:2, mimo 7:8, rohy 9:4, ofsajdy 4:3, ŽK 0:1.
Rozhodčí: Budil - P. Balík - Klápa 

Další kolo podzimní části I. B třídy zavedlo loděnické fotbalisty v neděli na pěkné, ale kluzké hřiště do Dobříše. Tam na ně čekala místní rezerva divizního celku, která před tímto kolem se jako nováček propracovala na vedoucí příčku tabulky. Trenérovi Herejtovi opět chyběli 4 důležití hráči a vzhledem k současnému startu rezervy v Komárově byli na lavičce pouze 2 dorostenci a náhradní brankář, který byl nakonec využit ke hře. Navíc na hráče čekalo již tradiční podzimní počasí, které vyvrcholilo na konci hustým lijákem.


Už v 5. min. vyzkoušel pozornost nového loděnického brankáře Kouby střelou z 12 m Krůta, ten si bez obtíží poradil. Ve 13. min po dlouhém autu Dobříše nastal závar před hostující brankou, který ukončil střelou nad branku kapitán Karas. Ve 20. min. nasadil k sólu z poloviny hřiště po pravé straně opět Karas, svojí střelou ale Koubu neprostřelil. Až ve 22. min. se pokusili zelenobílí ohrozit domácí branku, tečovaná střela Šolce z 22 m těsně minula branku. Ve 28. min. dostal domácí celek výhodu PVK na hranici pok. oblouku, střela Kuchaře mířila nad břevno loděnické branky. Okolo 33. min. se prosadil dvakrát ke střele Mráz, ani jedna nemířila přesně – hlavně druhý technický pokus jen těsně minul levou „šibenici“. Poslední šance prvního poločasu patřila domácím hráčům, když se jim povedl další brejk po levé straně, ale Junek nezvládl zakončení a jeho pokus na zadní tyč byl hodně nepřesný.

Komárovské vítězství 3:1 nad lídrem tabulky se nerodilo lehce.
David Grunt: Slavit se bude až po sezoně


Hned z úvodní akce domácího celku po přestávce se tlačil do šance střídající Šebek, jeho pokus „šajtlí“ se vytočil mimo zadní tyč. V 50. min. po centru z pravé strany se pokusil ve skluzu zakončit Horáček, ale míč nedokázal přesně zasáhnout a bylo po šanci. V 56. min. nasadil k brejku z poloviny hřiště Pospíšil, ale před střelou jej zkušený Puchmajer stačil tělem rozhodit. S postupem času se odehrával boj mezi oběma šestnáctkami s minimem nebezpečných situací. Střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti ani jednomu celku nefungovala. Až v 77. min. se pokusil technickým lobem zaskočit Webera Šolc, bohužel i tentokrát něco na přesnosti chybělo.

Poslední příležitost ke změně výsledku měl v 83. min. Pospíšil, ale jeho pokus z hranice šestnáctky se stal pouze pochoutkou pro rukavice domácího brankáře. A utkání rychle dospělo k penaltovému rozstřelu o prémiový bod. A tyto rozstřely zelenobílému celku moc nejdou. Zatímco domácí střelci umisťovali jeden pokus za druhým bezpečně pod břevno až na jednu výjimku, kdy Junek trefil břevno, tak trápení loděnických hráčů opět pokračovalo. Svoje pokusy proměnili pouze Šolc a Mráz, Pospíšil netrefil branku a pokusy Majera a Žižky udělaly hrdinou večera brankáře Webera.

Ilustrační foto
Hořovicko skolilo karlovarského lídra


Přesto zisk bodu ze hřiště vedoucího celku je cenný, protože Dobříš neztratila na svém hřišti dosud ani bod. I vzhledem k absencím mužstvu je tentokrát získaný bod důležitý. Ale v příštím utkání v sobotu Na Jánské proti rezervě Sedlčan to chce už naplno bodovat, aby se pozastavil pokles Loděnice tabulkou soutěže.

Ostatní utkání 7. kola:


Rudná - Chlumec 3 : 0 Zmeškal 2, Kaucký
Dobříč - Sedlec-Prčice 0 : 3 Trnobranský 2, Davídek
Lety - Hostomice 2 : 1 Nejepsa 2 – Rylich 
Kr. Dvůr B - Hýskov 0 : 3 Novák, Sechovec, R. Lukeš
Petrovice - Dal. Dušníky 1 : 3 P. Chlasták – Šimek 2, Z. Houdek 
Sedlčany B - Rožmitál 2 : 0 Repetný, Strnad
Zpravodajství z I. B třídy připravili Jiří Gall a Jan Bežó.