Do utkání s Petrovicemi nevstoupil Hýskov dobře, když prohrával o poločase 0:2. Některým jeho příznivcům se vybavily velmi nedávné vzpomínky na zbabrané sváteční derby v Hostomicích. „Tam jsme to nezvládli. Nevím proč, ale byl to z naší strany úplně jiný fotbal než v předcházejících zápasech. V tomto trendu jsme bohužel pokračovali i v sobotu proti Petrovicím. Byli jsme pomalí, nedůrazní, bez chuti hrát fotbal, takže poločasových 0:2 bylo z mého pohledu milosrdných,“ krčil rameny hýskovský prezident Radek Pergler.

Hosté vedli góly Mandíka a Pelikána, domácí příznivci, stejně jako prezident klubu, v obrat nedoufali. „Budu upřímný, já jsem moc nevěřil. Jen jsem si přál, aby to nebyl na konci debakl. Ale v kabině byla o poločase asi bouřka, trenér zarotoval se sestavou a nakopl nás rychlý kontaktní gól. No a pak už to byl Hýskov, na jaký jsme zvyklí,“ uvedl Pergler.

OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ David Svoboda s účastníky kladenského Běhu naděje.
Velvarský maraton poběží i olympijský vítěz

Na brzký gól Romana Lukeše po obrátce navázal stejný střelec ještě jednou a o dokonalý obrat se postaral další kanonýr – Michal Novák. „Tito dva hráči, to je gólová záruka. U nich je největší předností, že se nebojí jít do zakončení, vzít to na sebe. Všechny čtyři jejich góly, to byla paráda, to se zkrátka musí vidět na vlastní oči,“ usmíval se Radek Pergler.
Petrovice byly vývojem druhé půle zaskočeny. „Nemyslím si, že by hosté odpadli, ale jak jsem zmínil, nakopl nás rychlý kontaktní gól a po vyrovnání to byla jen otázka času, kdy hosty dorazíme. Kluci ty sobotní body vydřeli,“ dodal spokojený prezident Hýskova.

Jeho tým drží pěknou čtvrtou příčku, síly Hýskova však v sobotu prověří po bodech dychtící béčko Králova Dvora.

LODĚNICE OPUSTILA VRCHOL TABULKY

Na loděnické Jánské došlo k sesazení vedoucího celku. Za krásného podzimního počasí se tam hrál duel o čelo tabulky proti Letům. Domácí Loděnice se nedokázala vyrovnat s absencí pěti hráčů základního kádru a o osudu zápasu bylo rozhodnuto za necelou půlhodinu. Zelenobílí si připsali první porážku v soutěži v poměru 1:4.

Napravit domácí ztrátu se loděničtí hráči pokusí napravit v neděli odpoledne na pěkném hřišti v Dobříši, kde na ně čeká výborná domácí rezerva, která jako nováček vede tabulku a bude určitě bojovat o další postup v řadě. Loděnice klesla na třetí příčku.

Na povedené derby s Hýskovem nedokázaly navázat Hostomice, které prohrály s Dobříčí těsně 0:1, když jejich rozlet ustřihl gólem Anděl. V dalším kole se pokusí Hostomice překonat Sňozíka v brance Letů.

Ilustrační foto
Přebor se hodně začervenal, hned osmkrát!