Trenér Žebráku bral pozitivně i porážku od Zličína. „I ten první zápas úplně ostuda nebyla. Prohráli jsme 8:1, ale je to rozdíl tří tříd. Oni trénují skoro měsíc, mají široký kádr. Divize a B třída je trochu o něčem jiném,“ podotkl trenér Žebráku, jehož svěřenci ve druhém poločase předvedli solidní výkon. „Předvedli jsme některé pěkné akce a myslím, že to zas taková hrůza nebyla. Já jsem spokojen,“ dodal Nesnídal, který naznačil, že Žebrák chce hrát v přípravě s mančafty z vyšších soutěží. „To nám dá nejvíce. I když prohrajeme, je to cenná zkušenost pro mladé kluky. Výsledek pro nás není důležitý,“ podotkl trenér Žebráku. V utkání se Zličínem bylo také znát, že pražský celek je v jiné fázi přípravy, než Žebrák. „Je to samozřejmě znát, ale také ti hráči jsou někde jinde. Dokáží rychleji reagovat, nekazí tolik a nás ty ztráty pak stojí hrozně sil, je to prostě jiný fotbal,“ zmínil Nesnídal.

Hráči dokázali zmobilizovat síly

Ve druhém utkání, ve kterém se utkal Žebrák se Spartakem Příbram, podali domácí dobrý výkon a vyhráli 4:3. „Už jsme s nimi hráli v zimě, hrajeme s nimi vcelku vyrovnané zápasy. Cením si toho, že jsme dokázali zmobilizovat síly a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli,“ zmínil trenér Nesnídal, který již nemůže počítat s Jaroslavem Štěpničkou. „Je to mladý hráč, který se rozhodl, že zkusí divizi. Nemám mu to vůbec za zlé. O tom sport je, zkusit hrát co nejvýše. Věřím, že jednou se k nám vrátí,“ poznamenal trenér Žebráku.

V dresu Spartaku se objevila jedna nová tvář: záložník Michal Dochtor, který v minulosti nastupoval v divizi za Králův Dvůr a v minulé sezoně působil nejprve v Praskolesích a jaro odehrál v dresu Českého Lva – Unionu Beroun. „Jsme rádi, že jsme se s Michalem domluvili. Sice to ještě není stoprocentně dotažené, ale věřím, že se to povede, protože pro nás by to byla obrovská posila,“ uvedl trenér Nesnídal, který viděl kvality šikovného záložníka v obou turnajových utkáních. „Je to zkušený a pohyblivý hráč, který se nebojí míče a dokáže zklidnit hru. Takového hráče jsme potřebovali. Kolem něj se chytnou další,“ uvedl trenér Nesnídal.

Fotbalisty Spartaku Žebrák čekají nyní tři přípravné zápasy. V sobotu se v Drozdově utká Spartak s Novou Vsí (I.A), poté se ve Stašově Žebráčtí postaví rezervě Králova Dvora a poslední přípravu odehrají na půdě Loděnice. A kam sahají ambice Spartaku Žebrák? „Věřím, že budeme minimálně stejně tak silní, jako vloni. Chceme hrát co nejvýše, ale bude těžké zopakovat pozice, které jsme si v uplynulé sezoně nastavili. Věřím, že s tímto kádrem máme na to, abychom hráli v horní polovině tabulky,“ poznamenal trenér Miroslav Nesnídal.